Ogłoszenia parafialne 19.11.2023 r.

W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata patronalne święto naszego kościoła w Dobiegniewie. Szczególnie w tym dniu zapraszamy wszystkich Parafian. Po Mszy Św. o godz. 11.30 procesja Eucharystyczna i błogosławieństwo dla wszystkich parafian oraz mieszkańców Miasta i Gminy.

W tym dniu gościmy w naszej parafii ojca Misjonarza, który wygłosi Boże Słowo i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.

W Uroczystość Chrystusa Króla modlimy się za kleryków i o nowe powołania kapłańskie. Taca w tym dniu przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do Mszy Św. wieczornej.

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Maszą Świętą oraz w czwartki w czasie adoracji.

* Zachęcamy i prosimy o uczestnictwo we Mszy Świętej nawet każdego dnia!

* W piątek po Mszy Św. spotkanie Akcji Katolickiej

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 7949 zł. plus 100 Euro. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 3640 zł, w Mierzęcinie - 293 zł, w Chomętowie – 546 zł i w Słonowie - 570 zł. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazują ofiary indywidualnie (1900 zł), w kopertach oraz wpłacają na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 W październiku na konto wpłynęło 1800 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu powierzonych nam świątyń i terenu przy kościołach.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) –„ Ubogich zawsze mieć będziecie „ – VII Światowy Dzień Ubogiego oraz „Skąd łacina w Kościele.” W „Niedzieli” (cena 10 zł) – „Czy Bóg mówi przez sny?” - o proroctwach oraz „Jak nie ulec makabrycznym wizjom?” W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji. Jest też nowy numer „Małego Gościa”, który jest poświęcony  Adwentowi. Jak zawsze w „Małym Gościu” „Kubek śmiechu” i dołączona naklejka – świecąca gwiazda.

18 listopada 2023