Ogłoszenia parafialne 19.06.2022 r.

* W Dobiegniewie, dzięki Łasce Bożej, każdego dnia jest sprawowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00
* Nabożeństwo Czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej
* Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środy o godz. 17.50 a do św. Józefa we wtorek przed Mszą Św.
* Trwają Diecezjalne Dni Młodzieży w Rokitnie.
* W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu obchodzimy też Dzień Ojca.
* W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
* W piątek o godz. 8.15 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego.
* W sobotę 25.06. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
* Dziękujemy Bogu, ks. Biskupowi Pawłowi i ks. Arkadiuszowi za łaskę Sakramentu Bierzmowania. Módlmy się za młodzież i dzieci, zwłaszcza tych którzy przyjęli w tym roku Komunię Św. i Bierzmowanie

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 7345 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 5650 zł, w Mierzęcinie - 655 zł, Chomętowie - 612 zł, Słonowie - 428 zł.
Ofiara Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych – dar Ołtarza 1000 zł. oraz ofiara indywidualna 2500 zł. Na konto parafialne w maju wpłynęło 1000 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Serdeczne Bóg zapłać parafianom i gościom za godne uczestniczenie w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  w Dobiegniewie i w kościołach filialnych. Serdeczne Bóg zapłać naszemu Chórowi za oprawę muzyczną i śpiew. Dziękujemy wszystkim, którzy w Dobiegniewie, Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie przygotowali piękne ołtarze, ofiarowali kwiaty, udekorowali domy i okna oraz nieśli sztandary i figury Matki
Bożej w czasie procesji. Szczególnie dziękujemy dziewczynkom, które bardzo pięknie sypały kwiaty oraz ich rodzicom i opiekunom. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzieci. Bóg zapłać naszej Służbie Liturgicznej, Szafarzom Komunii Świętej, zakrystianom, lektorom oraz wszystkim służbom, również Policji, za zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za  udział w Mszach Świętych,
procesji Uroczystości Bożego Ciała oraz w tradycyjnej Oktawie.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„Najważniejsze jest bezpieczeństwo kraju” oraz „Sztuka bycia Ojcem” W ”Gościu” (cena 8 zł). „Jak mądrze towarzyszyć dzieciom w wirtualnym świecie”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Jest też „Mały Gość” w cenie 5 zł. z Igą Świątek i z ciekawym dodatkiem na wakacje.

18 czerwca 2022