Ogłoszenia parafialne 19.03.2023 r.

W tym roku Uroczystość  św. Józefa Patrona naszej parafii, obchodzimy w poniedziałek 20 marca.

Zapraszamy Parafian na Mszę Św. odpustową z procesją Eucharystyczną do kościoła pw. św. Józefa o godz. 11.00, oraz w kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

Na zakończenie Mszy Św. w kościele św. Józefa i po Mszy Św. o godz. 18.00 procesja Eucharystyczna.

W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień „Świętości Życia” oraz „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. W tym dniu jesteśmy proszeni o modlitwę w tej intencji oraz podjęcie o duchowej adopcji.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50

* Zwykle okazja do spowiedzi w czasie adoracji i przed Mszą Świętą.

* Módlmy się o owocne rekolekcje wielkopostne (od 31 marca do 2 kwietnia 2023)

* Od dzisiaj rozpoczynamy rozprowadzanie świec „Caritas” na stół wielkanocny w cenie 20 zł.

Na prośbę ks. Biskupa, z racji medialnego ataku na Kościół i św. Jana Pawła II, w naszej parafii modlitwę w intencji Kościoła w Polsce podejmujemy w czwartki w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu

od godz. 17.00 do godz. 18.00. Prosimy też wszystkich parafian o Koronkę do Bożego Miłosierdzia w tej intencji, zwłaszcza w Godzinie Miłosierdzia.

W piątek Droga Krzyżowa - o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunią Świętą na zakończenie,

- o godz.17.30 dla wszystkich Parafian.

Prosimy rodziców by zachęcili dzieci i młodzież i uczestniczyli wraz z nimi.

W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15, Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.

Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  6620 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 5107 zł, w Mierzęcinie - 310 zł, Chomętowie - 690 zł, Słonowie - 513 zł. Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacają na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. W lutym na konto wpłynęło 1200 zł.

Dziękujemy też wszystkim, którzy pomagają w sprzątaniu naszych kościołów i terenu przy kościołach.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w  „Niedzieli” (cena 10 zł) „Klucz do zrozumienia tajemnicy życia”,  „Dopaść Karola Wojtyłę” oraz dodatek o św. Józefie.  W „Gościu” (cena 10 zł) również o św. Józefie – „Ratunek z nieba” oraz jak „Strapionych pocieszać”. Jest też nowy numer „Małego Gościa” z ważnym przesłaniem – „Upadłeś? Powstań”, ks. Twardowski o Wielkim Tygodniu i Zmartwychwstaniu oraz „Warto być ministrantem”.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

18 marca 2023