Ogłoszenia parafialne 19.02.2023 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz.17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi w czasie adoracji i przed Mszą Świętą.

* Rekolekcje wielkopostne planujemy od 31 marca do 2 kwietnia 2023.Pamietajmy w modlitwie.

* Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy 7 w piątek 24.02 o godz. 16.00 w salce katechetycznej.

W środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja.

Msze Św. w  Dobiegniewie o godz. 7.00, 11.00  i 18.00. W Chomętowie, w Mierzęcinie i Słonowie posypanie popiołem w przyszłą I Niedzielę Wielkiego Postu.

W Środę Popielcową dzień solidarności z kapłanami seniorami naszej diecezji. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

W piątek rozpoczynamy wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej.  O godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunią Świętą na zakończenie, o godz.17.30 dla wszystkich Parafian.  Prosimy rodziców by zachęcili dzieci i młodzież i uczestniczyli wraz z nimi.

W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15, Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.  Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Zachęcamy do podejmowania postanowień na czas Wielkiego Postu. Tych, którzy podejmą abstynencję prosimy o wpisanie się do parafialnej Księgi Trzeźwości przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  7445 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 5880 zł, w Mierzęcinie - 212 zł, Chomętowie - 753 zł, w Słonowie - 600 zł. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. W styczniu na konto wpłynęło 2270 zł. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów i terenu przy kościołach.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w  „Niedzieli” (cena 6 zł) „Czas Apokalipsy”– „Największa katastrofa od 500 lat”, liczba ofiar może przekroczyć 100 tysięcy. W „Gościu” (cena 6 zł) - „Cuda pod gruzami” oraz „Marność nad marnościami powiedział Kohelet.” W polecanej prasie znajdziemy wiele treści wprowadzających nas w czas Wielkiego Postu oraz ciekawe artykuły o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

18 lutego 2023