Ogłoszenia parafialne 18.12.2022 r.

Zatroszczmy się o zachowanie polskich tradycji i zwyczajów podczas Wieczerzy Wigilijnej. Na stole wigilijnym zapalmy święcę Caritas albo inną, przeczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, odmówmy modlitwę i śpiewajmy kolędy. Pamiętajmy też, że Chrystus obecny jest w każdym człowieku, w naszych bliskich i krewnych, szczególnie w ubogich i potrzebujących. Z tego powodu pojawiają się pod choinką dary i prezenty ofiarowane Chrystusowi, który jest obecny w naszych bliskich.

Ufamy, że dzięki harcerzom, w tych dniach dotrze do nas Betlejemskie Światło Pokoju. Tradycyjnie od środy w kruchcie kościoła będzie można zapalić ogień z Betlejem i zabrać do domu na czas Wieczerzy Wigilijnej.

Bardzo prosimy parafian, aby przekazali swoim bliskim i znajomym pozdrowienia również od kapłanów z naszej parafii z najlepszymi życzeniami - błogosławionych świąt Boże Narodzenia!

W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Mszę Św. z krótkim rozważaniem o godz. 18.00.

Okazja do spowiedzi w Dobiegniewie w poniedziałek i wtorek od godz. 17.15 i po Mszy Św. W Mierzęcinie we wtorek, w Chomętowie w środę i w Słonowie w czwartek przed i po Mszy Św.

Pamiętajmy o przygotowaniu do Sakramentu Pokuty i Pojednania przez modlitwę, rachunku sumienia i pozostałe warunkach dobrej spowiedzi. Modlimy się o łaskę dobrej spowiedzi dla wszystkich Parafian.

Święta Bożego Narodzenia rozpoczynamy Wigilią w naszych domach z najbliższymi oraz uczestniczymy w Liturgii  Mszy Świętej Pasterskiej.

w Słonowie i Mierzęcinie o godz. 20.30, w Dobiegniewie i Chomętowie o godz. 22.00. Ofiara na tacę w czasie Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Matki i Dziecka

W niedzielę 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

W drugi dzień świąt 26 grudnia wspominamy męczeństwo św. Szczepana – Msze św. jak w każdą niedzielę

W drugi dzień świąt na Mszę Św. o godz. 10.00 zapraszamy rodziców i dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne.  Po Mszy Św. modlitwa przy żłóbku.

Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami - seniorami w naszej diecezji. Taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów. Kancelaria  parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Pilne sprawy po Mszach Św. w zakrystii.

W tym świątecznym czasie dzielmy się z bliskimi i potrzebującymi „chlebem”, dobrym słowem czy wyciągniętą ręką do zgody. Pomyślmy też o sąsiadach, zachęćmy ich do uczestnictwa w Eucharystii w naszych świątyniach  oraz za pośrednictwem transmisji w na stronie parafialnej.

Akcja „Paczuszka dla Maluszka” dla Domu Dziecka w Skwierzynie - do 27 grudnia można jeszcze przynieść przygotowane paczki.

W tym roku będzie możliwość zaproszenia kapłana w ramach odwiedzin duszpasterskich zwanych „kolędą”. Plan wizyty będzie podany po zebraniu zaproszeń. Formularze są dostępne przy ołtarzu Matki Bożej i w kościołach filialnych.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 8434 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 4150 zł, w Mierzęcinie - 358 zł plus ofiary indywidualne - 3000 zł , w Chomętowie - 315 zł i Słonowie - 611 zł.

Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255  W listopadzie na konto wpłynęło 1050 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu” (cena 8 zł) – „Być blisko, nawet bez słów przy wigilijnym stole” oraz dodatek – Modlitwa przy wigilijnym stole”. W „Niedzieli” (cena 10 zł) – Jak dobrze przeżyć Boże Narodzenie – „Nie przegapić Boga.” oraz dołączony śpiewnik kolędowy.  Jest też nowy numer „Małego Gościa” (cena 7 zł), a w nim Siostra Dorotea tłumaczy grudniowe niebo.

Najlepsze życzenia składamy  jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

17 grudnia 2022