transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 18.09.2022 r.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Modlitwę ofiarujmy za naszych chorych

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50

* Litania a do św. Józefa, Patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.

* Kancelaria parafialna czynna w czwartki od godz. 16.00 do 17.00 i w soboty od. godz. 9.00 do 10.00.

* Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00

* We wtorek o godz. 16.30 spotkanie Przyjaciół Paradyża

* Dzisiaj po Mszy Św. zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie.

* Msza Św. w intencji Sybiraków - w przyszłą niedzielę w kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 11.30.   

 

Po czasie pandemii i w związku ze zmianami, które przeżywamy w świecie, w Kościele Powszechnym oraz w naszej Parafii, bardzo prosimy o udział w spotkaniu „Parafialnej Rady do spraw Duszpasterskich i Ekonomicznych” w piątek 23 września w kościele w Dobiegniewie po Mszy Św. wieczornej – o godz. 18.45. Zapraszamy Wszystkich którzy w minionych latach byli członkami Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Bardzo prosimy też o przybycie przedstawicieli parafian mieszkających w miejscowościach gdzie mamy kościoły filialne – w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie oraz z miejscowości gdzie  kościołów nie ma. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej Parafii oraz troska o przekazywanie i umacnianie wiary - zwłaszcza dzieciom i młodzieży oraz osobom starszym i samotnym. Planujemy też, aby w naszych kościołach filialnych powstały osobne „Rady Duszpasterskie”. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę.

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  6840 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla - 2538 zł, w Mierzęcinie - 3310 zł, w Chomętowie - 472 zł, w Słonowie - 520 zł.

Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Dziękujemy bardzo również wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów.

 

W naszej parafii gościmy dzisiaj Pana Adriana Pakułę, autora znanych w całej Polsce rekolekcji „Oddanie33”. W kościele w Dobiegniewie opowie swoje świadectwo i zaprosi nas do przeżycia 33 dniowych rekolekcji.

 

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu „Niedziela” (10 zł) - „Jak ateistka spotkała Boga?„ oraz o religijności zmarłej Elżbiety II.    W ”Gościu” (cena 8 zł) również o Elżbiecie II – „Dlaczego jej śmierć wywołała aż takie poruszenie w świecie? Oraz kolejna „Biblia CD” – Księgi Historyczne.  W katolickiej prasie znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

17 września 2022

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11