Ogłoszenia parafialne 18.07.2021r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* Zawsze można poprosić kapłana o Sakramenty dla naszych Chorych. Zgłoszenia po Mszy Św. w zakrystii.
* W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Krzysztofa - Patrona Kierowców i Podróżujących. Po każdej Mszy Św. modlitwa za kierowców i podróżujących oraz błogosławieństwo pojazdów.

* Zachęcamy do włączenia się w akcję: „św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy – na środki transportu dla misjonarzy.”

Na czas wakacji zachęcamy dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św.- nie tylko w niedziele. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem oraz o czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św. oraz nawiedzenie Sanktuariów, kościołów i innych miejsc świętych. Podróżujmy bezpiecznie z zachowaniem
przepisów ruchu drogowego.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  6459 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 4519 zł, w Mierzęcinie - 270 zł, Chomętowie - 678 zł, Słonowie - 993 zł.
Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. W czerwcu na konto wpłynęło 2110 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.
W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – „Kamień w wodę” – o bł. ks. Jerzym Popiełuszko, o Olimpiadzie w Tokio, oraz „Tajemnica nieśmiertelności” – jak radzić sobie ze starzeniem. W „Niedzieli” (cena 6 zł) – „Starsi – cenni i potrzebni” oraz „Dlaczego Kościół sprzeciwia się rozwodom.”
W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i
naszej diecezji.

Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości.

Modlitwa z naszymi  Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy …

17 lipca 2021