Ogłoszenia parafialne 18.04.2021 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego ale i obdarowania „Biblią” Bliskich
* W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza dzień modlitw o powołania.
* W piątek uroczystość św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski
* Dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej naszej parafii zebraliśmy  5456 zł. Wielkie Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. W marcu 2021 r. na konto wpłynęło 5270 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy też za ofiary i pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu naszych kościołów.

Przypominamy, że w każdym spotkaniu wiernych w kościele może być obecny jeden parafianin na 20 m2 powierzchni
kościoła (siedząc czy stojąc prosimy zachować dystans)
 - w kościele pw. Chrystusa Króla może uczestniczyć w modlitwie - w niedzielę i w tygodniu 45 osób
- w kościele pw. św. Józefa – 9 osób, w Mierzęcinie - 11 osób, w Chomętowie - 9 osób, w  Słonowie - 13 osób

Pierwsza Komunia Święta w tym roku planowana jest na Mszach Świętych w soboty o godz. 10.00 – klasa 3 A - 29 maja, klasa 3 B – 5 czerwca, klasa 3C – 12 czerwca

Prosimy Parafian o uczestniczenie we Mszy Św. również w tygodniu oraz korzystanie z transmisji Mszy Św. oraz nabożeństw i Apelu Jasnogórskiego za pośrednictwem mediów.
Troszczmy się bardzo o pacierz rano i wieczorem, modlitwę z bliskimi w domu, zwłaszcza z współmałżonkiem, seniorami oraz z dziećmi i młodzieżą. Św. Józefie, módl się za nami!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w numerze specjalnym „Niedzieli” między innymi „Kolejka po świętość” – ks. Bogusław Turek o Polakach, którzy wkrótce będą beatyfikowani oraz „Jak nie stać się łupem diabła”. W „Gościu” ks. Krzysztof Wons: „W Biblii jest odpowiedź na wszystkie pytania” oraz „Co po Covidzie – 1 wirus, 50 skutków ubocznych”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Bardzo zachęcamy, by przekazywać przeczytaną prasę katolicką sąsiadom i znajomym.

Najlepsze życzenia składamy Wszystkim Parafianom, wszystkim mieszkańcom Miasta i Gminy Dobiegniew, mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej oraz wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Zachęcamy do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej www.parafiadobiegniew.pl

Modlitwa z naszym ks. Biskupem:
„Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny
dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów …

17 kwietnia 2021