Ogłoszenia parafialne 17.12.2023 r.

Dzieci oraz młodzież naszej parafii zapraszamy na wspólną Mszę Świętą w każdą niedzielę o godz. 10.00

oraz na roraty, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku o 18.00.

Zapraszamy dzieci z lampionami, oraz młodzież i dorosłych do włączenia się we wspólną modlitwę i przygotowanie do nadchodzących świąt. W Mierzęcinie roraty we wtorek o godz. 19.00.

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00 poświęcenie Medalików i Różańców dzieci pierwszokomunijnych.

Koniecznie w tych dniach zaplanujmy skorzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Okazja do spowiedzi dla wszystkich parafian z Dobiegniewa i kościołów filialnych w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.30.

Prośmy Jezusa Miłosiernego dla nas wszystkich o łaskę dobrej spowiedzi sakramentalnej.

Za tydzień IV Niedziela Adwentu. Jednocześnie niedzielę wypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycję i polskie zwyczaje podczas Wieczerzy Wigilijnej. Podczas Pasterki taca przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Biskupa Pluty.

Dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za rozprowadzanie świece wigilijnych.

Na  pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie zebraliśmy i wysłaliśmy 856 zł.

Dzisiaj nasza szczególna modlitwa za kapłanów Seniorów i taca na Dom Księży Emerytów.

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 7834 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 5140 zł, w Mierzęcinie - 290 zł, w Chomętowie – 551 zł i w Słonowie - 553 zł.

W sierpniu na konto parafialne wpłynęło 1300 zł.

Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu powierzonych nam świątyń.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za naszą Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!  Módlmy się też za wszystkich naszych chorych i samotnych. W tych ostatnich dniach przed świętami Bożego Narodzenia zadbajmy o spowiedź sakramentalną oraz w domu o modlitwę, przy stole wigilijnym.

W niedzielę 24 grudnia w Dobiegniewie Msze Św. o godz. 8.30 i 10.00 oraz Pasterka o godz. 22.00!

(Mszy Św. o godz. 11.30 i o godz. 18.00 nie będzie!)

Pasterka w kościołach filialnych: w Chomętowie i Słonowie o godz. 20.30, w Mierzęcinie o godz. 22.00!

W drugi dzień Świąt Msze Św. w Dobiegniewie i kościołach filialnych jak w każdą niedzielę!

W Poniedziałek, wtorek i w środę Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

Msza Św. z rozważaniem rekolekcyjnym o godz. 18.00! Prosimy przekazać wiadomość bliskimi i znajomym.

W tych dniach skorzystajmy z Sakramentu Pokuty i Pojednania w naszej parafii albo w innych parafiach czy sanktuariach.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

16 grudnia 2023