transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 17.10.2021 r.

* W październiku Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  
* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* We wtorek rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszko
* W piątek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II
* Za tydzień Niedziela Misyjna – taca przeznaczona na misyjną działalność Kościoła
 
Bardzo prosimy wszystkich Parafian o modlitwę różańcową za naszą Parafię, za Wszystkich parafian, zwłaszcza za rodziny, małżeństwa, seniorów, dzieci i młodzież, za powołanych i o nowe powołania kapłańskie. Przekażmy też prośbę o Różaniec naszym chorym i tym, którzy z różnych przyczyn nie uczestniczą w Eucharystii i Nabożeństwach, aby modlili się również za naszą parafię. Zachęcamy też do łączności duchowej w czasie nabożeństw za pośrednictwem kamery w kościele pw. Chrystusa Króla.

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  8421 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla - 4808 zł, św. Józefa – 156 zł, w Mierzęcinie - 2292 zł, w Chomętowie – 470 zł, w
Słonowie - 700 zł. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255  We wrześniu na konto wpłynęło 1330 zł.

 

W „Dniu Papieskim”, do puszek na stypendia dla młodzieży, zebraliśmy i przekazaliśmy 1157 zł. Bóg zapłać!

 

Dziękujemy też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i  św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Wszystkich Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.
Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych zmarłych, szczególnie przez uczestniczenie we Mszy Św. oraz modlitwę wypominkami.

 

Pamiętajmy też o uporządkowaniu grobów naszych bliskich oraz grobów opuszczonych. Kartki na wypominki będą na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa. Prosimy o wyraźne zapisanie imion zmarłych i ulicę albo miejscowość zamieszkania.

 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu „Gość” o świętych nauczycielach, o amerykańskim dziennikarzu, który nawrócił się z islamu na katolicyzm oraz o św. Maksymilianie Kolbe w 50 rocznicę beatyfikacji. W „Niedzieli” – o współpracy w rodzinie, o świeckich ewangelizatorach i na ostatniej stronie kartka na wypominki.
W nowym numerze „Miłujcie się” o bł. Prymasie Tysiąclecia „Ten zwycięża kto miłuje, kto nienawidzi, już przegrał”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.
 
Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie Polsce i prośmy o dar pokoju w święcie.
 
Modlitwa z naszym ks. Biskupem: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli. Niech Bóg napełni nas ufnością w swą Opatrzność, pragnieniem nawrócenia i wiarą w życie wieczne…

 

16 października 2021

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11