Ogłoszenia parafialne 17.09.2023 r.

Dzisiaj wspominamy 84 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę oraz obchodzimy  „Dzień Sybiraka”.

Msza Święta w intencji Sybiraków o godz. 11.30.

* Jutro święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży.

* W czwartek święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty.

* W sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Maszą Świętą oraz w czwartki w czasie czwartkowej adoracji.

* Spotkanie dzieci komunijnych i rodziców dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.00

* Spotkanie Akcji Katolickiej w piątek 22.09 po Mszy Św. wieczornej.

Wyjazd na pielgrzymkę do Skrzatusza  w sobotę 23.09. o godzinie 8.30.

Koszt planowana jest na 23 września. Koszt 80 zł (autokar i obiad).

Przypominany że Msza Św. poranna w kościele Chrystusa Króla odprawiana jest o godz. 7.30. Msza Św. wieczorna o godz. 18.00 W kościołach filialnych w niedzielę bez zmian a Msza Św. w tygodniu o godz. 19.00.

Pamiętajmy o codziennej modlitwie rano i wieczorem, o uczestnictwie we Mszy Św. w każdą niedzielę, o regularnej spowiedzi oraz o adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zaplanujmy w tym roku szkolnym odprawienie 9 Pierwszych Piątków Miesiąca oraz indywidualne rekolekcje „Oddanie 33”

Dzisiaj po Msza Świętej  zbiórka do puszek na KUL i Uczelnie Katolickie.

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 7347 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 6321 zł, w Mierzęcinie - 303 zł, w Chomętowie – 483 zł i w Słonowie -240 zł.

W sierpniu na konto parafialne wpłynęło 2100 zł. Bóg zapłać za też za ofiarę indywidualną - 1000 zł

Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu powierzonych nam świątyń.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) o Krzyżu Świętym: „Narzędzie hańby przemienione przez miłość”. W „Niedzieli” (cena 10 zł) polecamy „Tydzień w Kościele” oraz  Bardzo dobry artykuł: „Kto kradnie nam dzieci.” oraz o pielgrzymowaniu do Santiago de Compostela: „Moje Camino” W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

16 września 2023