Ogłoszenia parafialne 17.07.2022 r.

* W Dobiegniewie każdego dnia jest sprawowana Eucharystia o godz. 7.30 i 18.00.

W kościołach filialnych w wakacje Mszy Św. w tygodniu nie ma. Zapraszamy do Dobiegniewa.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50

* Litania a do św. Józefa, Patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.

* Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od. godz. 9.00 do 10.00.

Pilne sprawy prosimy załatwiać  po Mszy Św. wieczornej.

Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Jana Formę, który spędza urlop w domu rodzinnym oraz przez  sprawowanie Mszy Św. i modlitwę uczestniczy w życiu naszej parafii. Dla Wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii wypraszamy Boże błogosławieństwo i opiekę św. Józefa.

W tym czasie szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św. Zachęcamy bardzo do adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki od 17.00 oraz każdego dnia przychodząc wcześniej na Eucharystię. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem i o Różańcu z Matką Bożą, o Godzinie Miłosierdzia i Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz o czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św. oraz nawiedzenie sanktuariów, kościołów, klasztorów i innych miejsc świętych.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  6452 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 2430 zł, w Mierzęcinie – 262 zł, w Chomętowie - 730 zł, w Słonowie - 530 zł. Oraz ofiara indywidualna - 2500 zł Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.  W czerwcu na konto wpłynęło 1020 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„Wrzawa wokół Ojca Pio” oraz „Chrońmy dzieci” – co powinno zaniepokoić rodziców„ Tygodnika Niedziela”.  W ”Gościu” (cena 8 zł) przeczytamy o Wołyniu – „Trudne oczyszczenie pamięci”. Oraz o Sudanie Południowym, który ginie i żebrze o żywność a mógłby być spichlerzem regionu. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

16 lipca 2022