Ogłoszenia parafialne 17.06.2023 r.

* Nabożeństwa Czerwcowe w niedzielę o 17.30 i w tygodniu  po Mszy Św. wieczornej.

* Dzisiaj uroczystość NMP z Rokitna – Patronki naszej diecezji

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Okazja do spowiedzi w czwartki w czasie Adoracji.

W środę 21 czerwca o godz. 17.00 uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Otoczmy serdeczną modlitwą wszystkich kandydatów oraz księdza Bp. Adriana, który w naszej parafii udzieli Sakramentu  Dojrzałości Chrześcijańskiej.

W tych dniach szczególnie otoczmy modlitwą młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskie, módlmy się też o godne i owocne przystąpienie do Sakramentu Pokuty i Pojednania również dla świadków bierzmowania i wszystkich bliskich.

Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które w tym roku przystąpiły do Sakramentu Pokuty oraz po raz pierwszy  przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej. Chłopców zachęcamy służby przy Ołtarzu Pańskim. Zachęćmy również wszystkich, którzy przystąpili do Komunii Świętej w minionych latach.

Prosimy też i zachęcamy młodzieńców i mężczyzn do służby przy Ołtarzu Pańskim.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii Oktawy Bożego Ciała. Szczególne podziękowanie dla rodziców i dzieci, które pięknie uwielbiały Pana Jezusa modląc się i sypiąc kwiaty  w czasie Mszy Świętych i procesji w Dobiegniewie, Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie oraz  w Oktawie Bożego Ciała w Dobiegniewie. Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim!

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 6791 zł. W kościele Chrystusa Króla i św. Józefa - 5269 zł, w Mierzęcinie -335 zł, w Chomętowie - 602 zł i Słonowie -585 zł.

Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie – 3000 zł., w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 W maju na konto wpłynęło 2400 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) –„W głębi Serca” – niezwykły artykuł o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa”. „Mały Gość” przygotowuje do wakacji i jak zwyklej daje „Kubek śmiechu”. W „Niedzieli” (cena 10 zł) - „Uwikłani w kłamstwo”– dlaczego kłamiemy skoro prawda zawsze wychodzi na jaw?” oraz „fałszowanie zaświadczeń a ważność sakramentów” W „Gościu” i „Niedzieli” polecamy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

17 czerwca 2023