Ogłoszenia parafialne 17.04.2022 r.

Kochani Parafianie, drodzy Goście - którzy z nami przeżywacie Święta Wielkanocne - składamy Wam najlepsze życzenia. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na KUL i nasze uczelnie katolickie.

Za tydzień II Niedziela Wielkanocna czyli  Miłosierdzia Bożego.

W tygodniu, w czasie Oktawy Wielkanocnej, Msze Święte o godz. 7.30 i o godz. 18.00.

Po wieczornej Mszy Św. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

W ostatnią „drugą niedzielę miesiąca” kończąc rekolekcje wielkopostne zebraliśmy ofiarą na tacą na Dzieła Misyjne Salwatorianów. Z tego powodu prosimy Parafian i wszystkich o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę” w przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.  Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy zawsze pomagają ubogim i potrzebującym. Bóg zapłać za jałmużnę wielkopostną, ofiary składane u św. Antoniego, za podzielenie się z potrzebującymi zwłaszcza składając ofiarę w czasie poświęcenia pokarmów i przekazanie innych darów materialnych. Niech św. Faustyna  wyprosi nam serca miłosierne.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego i pięknego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy bardzo ks. Arkadiuszowi za przewodniczenie liturgii i Boże Słowo. Księdzu Gerardowi Bóg zapłać zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy bardzo Zakrystianom, Szafarzom Komunii Św., Lektorom, Ministrantom  oraz  wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu naszych świątyń na święta, za kwiaty i świąteczny wystrój wszystkich kościołów. Bóg zapłać za duchowy i materialny dar ołtarza ofiarowany w Wielki Czwartek. Serdeczne Bóg zapłać za życzenia  oraz  modlitwę za kapłanów, kleryków  i o nowe powołania. Dziękujemy  wszystkim, którzy  sprzątali i dekorowali nasze świątynie. Bardzo dziękujemy naszemu Chórowi i Scholii za przygotowaną oprawę muzyczną. Bóg zapłać parafianom, którzy nieśli Figurę Matki Bożej Fatimskiej, relikwie i sztandary w czasie procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy oraz przygotowali piękne dekoracje. Dziękujemy bardzo naszym Strażakom, którzy pełnili straż przy Chrystusie w Bożym Grobie i w czasie procesji Rezurekcyjnej. Bóg zapłać Wam drodzy Parafianie, którzy z wiarą i modlitwą uczestniczyliście w tych dniach w liturgii dając świadectwo miłości do Boga, Kościoła i naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy też wszystkim drogim nam Gościom za wspólną modlitwę.

Można jeszcze nabyć świece na stół wielkanocny w cenie 20 zł. Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” „Ostatnim słowem nie jest śmierć” oraz „Wojna Cerkwi”, W „Gościu” „Święty Graal z Walencji” oraz „Śmiertelnik mówi: „Pokaż a uwierzę.” Zmartwychwstały mówi: „uwierz a pokażę”. Jest też nowy numer „Małego Gościa” w którym plakat z Igą Świątek oraz magnes z wizerunkiem Jezusa
Miłosiernego.

Wszystkich Parafian i ten święty czas w liturgii Kościoła  zawierzamy św. Józefowi – naszemu Patronowi.

20 kwietnia 2022