Ogłoszenia parafialne 16.10.2022 r.

Dzisiaj 44 rocznica wyboru św. Jana Pawła II. Członkowie Akcji Katolickiej i Parafianie po Mszy Świętej o  godz.11.30 złożą kwiaty przy figurze Papieża. W piątek po Mszy Św. o godz.18.00 spotkanie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zapraszamy też chętnych.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50

* Dziś obchodzimy wspomnienie św. Gerarda Majelli, redemptorysty. Jest to też dzień imienin ks. seniora Gerarda. Niech Pan Bóg błogosławi mu na każdy dzień i dodaje siły do dalszej posługi kapłańskiej. Pamiętajmy o ks. Gerardzie w naszej modlitwie.

* Litania a do św. Józefa, patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.

* Nabożeństwo Różańcowe w październiku codziennie o godz. 17.30.  Zapraszamy Wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież. Prosimy też o Różaniec naszych domach.

* Zawsze pamiętamy o naszych zmarłych, a w listopadzie modlimy się „wypominkami”. Kartki wypominkowe są już dostępne pod chórem.

* We wtorek św. Łukasza Patrona Służby Zdrowia, módlmy się też za wszystkich naszych chorych.

* Dzisiaj również członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia

* Za tydzień Niedziela Misyjna, ofiara na tacę przeznaczona jest na działalność misyjną.

Przypominamy, że Msza Św. w tygodniu w kościele pw. Chrystusa Króla jest odprawiana o godz. 7.00. Prosimy o przekazanie tej informacji i uwzględnienie zmiany godziny zamówionych wcześniej Mszy Świętych. Bardzo prosimy wszystkich, którzy mogą, o codzienne uczestniczenie w Mszy Św.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  10660 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 5718 zł, w Mierzęcinie - 310 zł, Chomętowie - 662 zł, Słonowie - 970 zł. oraz ofiara 3000 zł. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.  W lipcu na konto wpłynęło 1300 zł. Dziękujemy też bardzo wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów i terenu przy kościołach.

Obecnie w Toruniu trwa renowacja naszych witraży z prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla. W najbliższym czasie rozpoczniemy konieczne prace konserwatorskie wieży kościoła w Mierzęcinie. Bardzo prosimy o modlitwę i pomoc.

Wielu naszych parafian z wielkim pożytkiem i satysfakcją odprawia indywidualne rekolekcje „Oddanie 33”. Przypominamy, że każdy i w każdym momencie, może rozpocząć te rekolekcje. Skorzystajmy z tej łaski i pomóżmy innym skorzystać. Książki z rekolekcjami są jeszcze dostępne w zakrystii. Rozważanie rekolekcyjne można też odprawić w czasie czwartkowej adoracji.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” (10 zł) dodatek „Bliżej Życia” oraz o ks. Kaczkowskimi i jego życiu na petardzie – „Kochaj zanim umrzesz” oraz o przyznanych nagrodach Nobla dla księży - za niezwykłe wynalazki i osiągnięcia. W ”Gościu” (cena 8 zł) „Bóg mnie nie wysłuchał. Co dalej?”, kolejna płyta „Biblia Audio” oraz  artykuł „Ból straty” - o losie dzieci zmarłych przed narodzeniem i pomocy rodzicom. W katolickiej prasie zawsze znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

15 października 2022