Ogłoszenia parafialne 16.07.2023 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o .17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Maszą Świętą oraz w czwartki w czasie Adoracji.

* W sobotę święto  św. Marii Magdaleny

Szczególnie w czasie wakacji zapraszamy  wszystkich, zwłaszcza młodzież oraz rodziców z dziećmi do uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i w dni powszednie. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na modlitwę i Mszę Św. W naszej osobistej modlitwie prośmy Boga i Matkę Boża o dar pokoju.

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 5504 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 3700 zł, w Mierzęcinie - 324 zł, w Chomętowie – 800 zł i w Słonowie - 680 zł.

W czerwcu na konto parafialne wpłynęło 2550 zł. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu powierzonych nam świątyń.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) –„Francja utracona” oraz ważny artykuł: „Kto będzie leczył nasze dzieci?” W Polsce brakuje pediatrów. W „Niedzieli” (cena 10 zł) – „Na szlaku Sanktuariów – wizyta u Czarnej Madonny z Rocamadour.” W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

15 lipca 2023