transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 16.05.2021 r.

* Dzisiaj wspominamy św. Andrzeja Bobolę. Na zakończenie Mszy Św. błogosławieństwo relikwiami.
* Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy.
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę na zakończenie „Majowego”.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* We wtorek 18.05 obchodzimy 101 rocz. urodzin św. Jana Pawła II. Zachęcamy do wdzięcznej pamięci.
* Dzisiaj i w tygodniu po Nabożeństwie Majowym - Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
* Dzisiaj po Mszy Św. zbiórka do puszek dla parafii w Jakubowie w związku z pożarem domu parafialnego.

 

Prosimy wszystkich Parafian o uczestniczenie we Mszy Św. w niedziele i święta ale również w tygodniu o godz. 7.30 i 18.00 w Dobiegniewie oraz w kościołach filialnych - we wtorek, środę i czwartek o godz. 19.00.

 

Troszczmy się bardzo o pacierz rano i wieczorem, modlitwę z bliskimi w domu, zwłaszcza z współmałżonkiem,
seniorami oraz z dziećmi i młodzieżą. Św. Józefie, módl się za nami!

 

Korzystajmy też z transmisji online Mszy Świętych, Nabożeństw Majowych, Adoracji i Nowenny. link na stronie: www.parafiadobiegniew.pl

 

Serdeczne i wielkie Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na wykonane i planowane prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  4828  zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 3358 zł, w Mierzęcinie - 483 zł, Chomętowie - 425 zł, Słonowie - 562 zł. Dziękujemy bardzo Wszystkim, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacają na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 W kwietniu Parafianie i inni Ofiarodawcy wpłacili 1250 zł Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

 

Poświęcenie książeczek, medalików i świec dla Dzieci Pierwszokomunijnych w najbliższe soboty o godz. 11.30 - klasa 3 B – 22 maja, klasa 3C – 29 maja.


Przygotowujemy się do „Bożego Ciała”. Do sypania kwiatów zapraszamy dziewczynki z naszej parafii, również te, które w tym roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św. Prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

 

Od 4 maja w każdym spotkaniu wiernych w kościele może być obecny jeden parafianin na 15 m2 powierzchni kościoła. W kościele pw. Chrystusa Króla może uczestniczyć w modlitwie na każdej Mszy Św. w niedzielę i w tygodniu 60  wiernych - w kościele pw. św. Józefa – 12 osób, w Mierzęcinie - 15 osób, w Chomętowie - 12 osób, w  Słonowie - 17 osób.

 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” między innymi o pierwszej Komunii Św. oraz o niewidomej Matce Niewidomych – Elżbiecie Róży Czackiej – hrabiance, zakonnicy, opiekunce niewidomych, która będzie beatyfikowana z Prymasem Tysiąclecia. W „Gościu”- „Patron na czasy niewiedzy – Sługa Boży Franciszek Jordan”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Bardzo zachęcamy, by przekazywać przeczytaną prasę katolicką sąsiadom i znajomym.

 

Najlepsze życzenia składamy Wszystkim Parafianom, mieszkańcom Miasta i Gminy Dobiegniew, Mieszkańcom i Pracownikom Domu Pomocy Społecznej oraz wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Modlitwa z naszym Biskupem: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i
opiekunów…

 

15 maja 2021

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11