Ogłoszenia parafialne 16.04.2023 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz.17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi w czasie adoracji i przed Mszą Świętą.

* W tygodniu Msze Święte o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

* W piątek 21 kwietnia po Mszy Św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

Rozpoczął się Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj o godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele pw. Chrystusa Króla. Jeśli to możliwe również w kościołach filialnych oraz przy krzyżach i kapliczkach albo w domu czy mieszkaniu z bliskimi, zwłaszcza z naszymi chorymi.

Następna możliwość przyjęcia tej niezwykłej łaski - w niedzielę 7 kwietnia 2024 roku.   Jezu ufam Tobie!  Św. Faustyno, módl się za nami! Św. Janie Pawle II, módl się za nami!

Dzisiaj  bardzo prosimy o ofiarę na tzw. „cichą  tacę” przeznaczoną na prace konserwatorskie w naszej parafii.  Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie oraz wpłacili na konto parafialne. Bóg zapłać! Dzisiaj też po Mszach Św. zbiórka do puszek na Caritas naszej diecezji.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Gościu” „Imię Boga – Miłosierdzie”, „Jak rozmawiać z ateistą” oraz o problemie dziecięcych samobójstw. W „Niedzieli” „ Miłosierni Miłosierdzia dostąpią” oraz czytelnicy o św. Janie Pawle II. Jest też dodatek: „Bóg dał jej nowe życie”. W „Małym Gościu” o „łąkach umajonych” oraz dodane nasiona maciejki, które można zasiać w ogrodzie czy na balkonie… W polecanej prasie znajdziemy też najważniejsze informacje z życia naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Módlmy się w za nasze rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Trwajmy w radości płynącej ze zmartwychwstania i niezgłębionego Miłosierdzia naszego Pana Jezusa Chrystusa!

15 kwietnia 2023