Ogłoszenia parafialne 16.01.2022 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i Litania do św. Józefa we wtorek o godz. 17.50
* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz.17.00 do 18.00
* W piątek obchodzimy „Dzień Babci” a w sobotę „Dzień Dziadka” – pamiętajmy tez w modlitwie.
* W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie PO Akcji Katolickiej
* We wtorek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czasie Adoracji. Można też zawsze poprosić kapłana.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  11394 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 3917 zł, w Mierzęcinie -264 zł, w Chomętowie - 550 zł, w Słonowie -563 zł. Dodatkowo ofiary od osób i rodzin złożone indywidulanie z racji cichej tacy – 3000 zł i 1500 zł Bóg zapłać też Parafianom i inny Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.  W grudniu na konto wpłynęło 1600 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi. Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu
Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Dziękujemy bardzo za wszelkie ofiary złożone w na zbiórki diecezjalne i ogólnopolskie.

Nasza Kolęda w 2022 r. Zapraszamy do modlitwy!
- w dniu kolędowym zachęcamy by uczestniczyć we Msza Św. w kościele Chrystusa Króla o g. 7.30 albo 18.00
- w kościołach filialnych o godz. 19.00
- poświęcenie wody i soli oraz modlitwa z błogosławieństwem kolędowym po Mszy Św. wieczornej.
- indywidualna modlitwa w domach i mieszkaniach z ucałowaniem krzyża i pokropieniem wodą święconą
- o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. Po Apelu przyjmujemy błogosławieństwo z Jasnej Góry oraz  błogosławieństwo z kaplicy Matki Bożej z Guadalupe w Domu Parafialnym. Dziękujemy bardzo za przekazane informacje o odbytej modlitwie kolędowej w domu i za złożone ofiary. Informację o odbytej modlitwie kolędowej odnotujemy w kartotece parafialnej. Parafian proszących o wizytę kapłana w domu czy mieszkaniu prosimy o przekazanie adresu i numeru telefonu (np. w kopercie na tacę w czasie Mszy Św. osobiście albo przez bliskich). Numer telefonu konieczny jest, aby wcześniej można było umówić dzień i godzinę wizyty duszpasterskiej.

W tym tygodniu w poszczególne dni zachęcamy do modlitwy w domach oraz w uczestnictwie we Mszy Św. Parafian - mieszkańców z poszczególnych ulic:
Poniedziałek 17.01 - od godz. od godz. 18.00 do 21.00 – ul. Partyzancka, 1 Maja, ul. Szkolna,  ul. Kwiatowa, Piękna i Pogodna
Wtorek 18.01 - od godz. 18.00 do 21.00– ul. Konopnickiej i ul. Łokietka
Środa 19.01 - od godz. 18.00 do 21.00 - ul. Wojska Polskiego i Nadbrzeżna
Czwartek 20.01 - od godz. 18.00 do 21.00  - ul. Słowackiego (ul. Asnyka) i ul. Krasickiego
Piątek  21.01- od godz. 18.00 do 21.00  - ul. Bohaterów Getta, Szpitalna, Ogrodowa, Stefana Batorego, Rybacka i Młynarska
Sobota  22.01 -  od godz. 18.00 do 21.00 -  Rolewice, Urszulanka i Chrapów

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) – „Dlaczego jesteśmy (jako chrześcijanie) podzieleni”, oraz dodatek tematyczny - „Dbaj o zdrowie”. W Gościu (cena 8 zł) „Posłuchaj historii Mojżesza”– pierwsze dwie księgi Biblii audio. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.

Modlitwa z naszymi  Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji.

15 stycznia 2022