Ogłoszenia parafialne 15.10.2023 r.

W miesiącu Różańca Świętego spełnijmy prośbę Matki Bożej. „Odmawiajcie codziennie Różaniec”.

Przed Najświętszym Sakramencie w naszych kościołach oraz w naszych domach, przy krzyżach i kaplicach. Wszędzie możemy modlić się z Matką Bożą. Jutro dzień wyboru św. Jana Pawła II.

Dzisiaj, po sumie, prosząc o powołania kapłańskie, odśpiewamy Barkę przy popiersiu św. Papieża przed kościołem. Dzisiaj o godz. 16.30 raz jeszcze przyjdźmy wszyscy na Różaniec i spotkanie z ks. Biskupem, Pawłem wysłuchać Bożego Słowa i przyjąć błogosławieństwo Słowo Boże dla naszej Parafii.

* Zachęcamy bardzo, w kościele Chrystusa Króla, Nabożeństwo Różańcowe w październiku o godz. 17.30

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Maszą Świętą oraz w czwartki w czasie czwartkowej adoracji.

* Za tydzień gościmy ks. Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi Boże Słowo i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2024 r.

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 7930 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 5730 zł, w Mierzęcinie - 710 zł, w Chomętowie – 850 zł i w Słonowie - 640 zł.

W czerwcu na konto parafialne wpłynęło 1700 zł. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu powierzonych nam świątyń.

Dzisiaj kończy się  Wizytacja Kanoniczna ks. Biskupa Pawła Sochy w naszej parafii.

Dziękujemy bardzo Wszystkim za godne i gorliwe przygotowania i uczestniczenie w modlitwie i spotkaniach  z ks. Biskupem Pawłem, który lepiej poznał to co dobre w naszej parafii i to co słabe.

Prosimy Boga i św. Józefa, aby nauka i modlitwa ks. Biskupa Pawła wzbudziły w nas dobre postanowienie, abyśmy jeszcze gorliwiej sprawowali Liturgię Świętą w naszych kościołach, przekazywali wiarę w rodzinach, przez katechizację w szkołach oraz troszczyli się o powierzone nam świątynie. Pragniemy jeszcze godniej sprawować świętą Liturgię, pogłębiać wiarę przez katechizację i Sakramenty Święte, zwłaszcza Eucharystię, Sakrament Pokuty, Sakrament Chorych, adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki i przekazywanie wiary i pobożności w naszych rodzinach.

Św. Józefa, naszego Patrona, prosimy o pomoc we wszystkim, również w trosce o nasze świątynie, aby były piękne i pełne rozmodlonych serc. Prosimy ks. Biskupa o błogosławieństwo i modlitwę za naszą parafię, za Kapłanów i Siostrę Agatę i Siostrę Małgorzatę z naszej parafii, za powołanie ks. Jana Formy, ks. Roberta Tomalika i powołanie kleryka Mateusza. Nieustannie prosimy o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) – „Człowiek, który odmłodził Kościół” - niezwykłe informacje z racji 45 rocznicy  wyboru św. Jana Pała II. W „Niedzieli” (cena 10 zł) – (Nie)spełnione marzenie św. Jana Pawła II. Papież pragnął, by Polska stała się krajem ludzi świętych.
W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

14 października 2023