transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 15.08.2021 r.

* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Prosimy bardzo o modlitwę za parafię.
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* Zawsze można poprosić kapłana o Sakramenty dla naszych Chorych - najlepiej po Mszy Św. w zakrystii
* Dzisiaj po Mszy Św. zbiórka do puszek na KUL i Uczelnie Katolickie

 

Sierpień to czas pielgrzymek oraz miesiąc podejmowania abstynencji i szczególnej modlitwy o trzeźwość. Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Wpisując do księgi nasze postanowienia, chcemy Matce Bożej powierzyć siebie i naszych bliskich za których się modlimy.

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  7071 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 5228 zł, w Mierzęcinie - 360 zł, Chomętowie - 543 zł, Słonowie - 940 zł.
Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255  We wrześniu na konto wpłynęło 2018 zł. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

 

Dziękujemy też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i  św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

 

Dzisiaj o godz. 12.30 (po Mszy Św. o godz. 11.30), w kościele pw. Chrystusa Króla, wystąpi Chór Kameralny „Collegium Musicum”, który został założony w 1994 r. przez wykładowców, pracowników i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Chór wykonuje muzykę na profesjonalnym poziomie, nawiązującym do średniowiecznej tradycji collegium musicum. Serdecznie zapraszamy.

 

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.
W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – „Dlaczego Prymas Tysiąclecia – co zawdzięczmy kard. Wyszyńskiemu.” oraz „Abp. Gądecki o obostrzeniach ”.
W „Niedzieli” (cena 6 zł) – „Małżeński zestaw naprawczy”, oraz o św. Maksymilianie Maria Kolbe -„Bóg objawił się w Auschwitz””. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości.

 

Modlitwa z naszymi  Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy…

 

14 sierpnia 2021

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11