transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 15.05.2022 r.

* Zapraszamy na nabożeństwo majowe w kościele pw. Chrystusa Króla - codziennie o godz. 17.30
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50
* W poniedziałek 16 maja święto Patrona Polski św. Andrzeja Boboli. Na zakończenie Eucharystii uczczenie relikwii św. Andrzeja. Po Mszy Św. spotkanie PO Akcji Katolickiej.
* Bierzmowanie w naszej parafii planowane jest na 14 czerwca o godz. 18.30. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży, módlmy się też za dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św.

 

W Dobiegniewie Eucharystia każdego dnia o godz. 7.30 i wieczorem o godz.18.00.

 

Bardzo prosimy o modlitwę za wszystkich Parafian, za naszych Chorych, za dzieci i młodzież oraz o pokój.

 

Dzisiaj naszych Parafian i Przyjaciół, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wielkie Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, na prace remontowe i konserwatorskie. Dziękujemy bardzo Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Wszystkich naszych Ofiarodawców i ich Rodziny zawierzamy opiece św. Józefa. Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu naszych świątyń i terenu wokół kościołów.   Naszych Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

 

Dzisiaj też promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Jej książka „Uczcie się kochać” jest poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży, pełnym przykładów z życia. Kosztuje 25 zł. Zachęcamy, bardzo cenna książka również na prezent dla młodych, narzeczonych, małżonków.

 

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„ Religia internetowa”, „Czy wiara chroni przed lękiem?”, „Pierwsza spowiedź dziecka” (szczególnie polecamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych) oraz „Maryja przestrzega”. W ”Gościu” (cena 8 zł).”Czy grozi nam głód?”, „Kiedy duszpasterz jest dobrym pasterzem” oraz „Zrozumieć Franciszka” – rozmowa papieża Franciszka w „Corriere della Sera”. Jest jeszcze „Miłujcie się” w cenie 8 zł. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji…od powietrza, głodu, ognia i wojny -wybaw nas Panie!

 

 

14 maja 2022

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11