Ogłoszenia parafialne 14.11.2021 r.

* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00
* Dzisiaj zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
* Decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu - w przeszłą niedzielę zbiórka do puszek na Migrantów.
* Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę 21.11 o godz. 10.00

Przypominamy, że wierni którzy przez cały miesiąc listopad nawiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, mogą otrzymać odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust można ofiarować za osobę zmarłą.

Każdego dnia w listopadzie przed Mszą Św. wieczorną w tygodniu – Koronka do Bożego Miłosierdzia za wszystkich naszych zmarłych Parafian, Bliskich, Ofiarodawców. We wtorek wspominamy też zmarłego w 2013 roku śp. ks. Adama Palaczaka.

Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie dzisiaj  przed Mszą Św.– druga połowa wypominek.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Do naszych uroczystości odpustowych przygotujmy się przez modlitwę i Sakrament Pojednania. Na główną w tym dniu Mszę Św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkich parafian. Po Mszy Św. poświęcenie parafii Chrystusowi Królowi i procesja Eucharystyczna.

W tym dniu szczególnie modlimy się o nowe powołania, za naszego kleryka Tomasza oraz ofiarą na tacę wspieramy nasze Seminarium Duchowne.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi  naszemu Patronowi. Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Dziękujemy Wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy Świętej w dniu Narodowego Święta Niepodległości w kościele pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie. Bóg zapłać Pocztom Sztandarowym, Przedstawicielom Władz Samorządowym, Strażakom, Harcerzom, dzieciom i młodzieży oraz wszystkim, którzy modlili się za naszą Ojczyznę Polskę i za wszystkich mieszkańców naszego Miasta i Gminy.

Serdeczne Bóg zapłać naszemu Chórowi za śpiew i uświetnienie uroczystości!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu” – o Światowym Dniu Ubogich – „Nie wszyscy maja co jeść”, „ Głodnych nakarmić, chorych nawiedzić” oraz „Alarm! Młodzi w kiepskim stanie psychicznym.” W „Niedzieli” - na pierwszej stronie: „Bieda ma swoją godność” oraz dobre rady – „Pułapka
oprocentowania„. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i
naszej diecezji.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

13 listopada 2021