Ogłoszenia parafialne 14.08.2022 r.

28 czerwca Ojciec Święty Franciszek mianował ks. kan. Adriana Puta, proboszcza parafii konkatedralnej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze, biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko - gorzowskiej.

Wczoraj o godz. 12.00 ks. kan. Adrian Put, w zielonogórskiej konkatedrze, otrzymał święcenia biskupie

z rąk abp. Salvatore Pennacchio - Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.

Wdzięczni Bogu, otoczmy modlitwą naszego biskupa Adriana.

* Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Msze Św. jak w każdą niedzielę.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50

* Litania a do św. Józefa, Patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.

* Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od. godz. 9.00 do 10.00.

Pilne sprawy prosimy załatwiać  po Mszy Św. wieczornej.

* W sierpniu zachęcamy do trzeźwości i podejmowania abstynencji w intencji uzależnionych.

Parafian, którzy podejmują abstynencję prosimy o wpisanie się do Księgi Trzeźwości.

* Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Uczelnie Katolickie.

W czasie wakacji zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św. Zachęcamy bardzo do adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00 oraz każdego dnia przychodząc wcześniej na Eucharystię.

Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem i o Różańcu z Matką Bożą, o Godzinie Miłosierdzia i Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz o czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego.

Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św. oraz nawiedzenie sanktuariów, kościołów, klasztorów i innych miejsc świętych.

Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„Jak rozumieć tajemnicę Wniebowzięcia – z ciałem i duszą” oraz jak wyglądało pielgrzymowanie na Jasną Górę 100 lat temu? W ”Gościu” (cena 8 zł) Bardzo ciekawe wspomnienie o zaginionym kapłanie „Na początku był sens” oraz kolejna płyta  Biblii Audio . W katolickiej prasie znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Serdecznie pozdrawiamy i błogosławimy Wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii.

14 sierpnia 2022