Ogłoszenia parafialne 13.11.2022 r.

* W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Patrona Kościoła w Dobiegniewie

* Dzisiaj Święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji.

* W środę 16.11. po Mszy Św. wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

* Dzisiaj święto Pierwszych Męczenników Polski – odpust w Sanktuarium w Międzyrzeczu

* Po Mszy Św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie

W piątek 11 listopada uroczystą Mszą Świętą obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Bóg zapłać za modlitwę mieszkańcom Miasta i Gminy Dobiegniew oraz Pani Burmistrz, Przewodniczącemu Rady Miejskiej i Radnym.

W tym miesiącu szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych - przez ofiarowanie Komunii Świętej, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz przez nawiedzanie grobów naszych Krewnych i Bliskich.

Zapraszamy bardzo - od piątku 11 listopada, codziennie  do 30 listopada, przed Mszą Św. o godz. 17.45, Koronka do Bożego Miłosierdzia za wszystkich  polecanych w tegorocznych wypominkach.

(Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie)

Dzisiaj -  przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek. Przez cały listopad przed Mszą Św. w tygodniu - 15 minut przed - Koronka do Bożego Miłosierdzia za wszystkich polecanych w wypominkach z danej miejscowości)

Dzisiaj bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”.  Wszystkich Ofiarodawców, wykonywane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy bardzo Parafianom i innym naszym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Bóg zapłać też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie, kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie oraz terenu wokół kościołów.

Przypominamy o możliwości codziennej Mszy Św. w kościele Chrystusa Króla o godz. 7.00. Możliwość największej modlitwy i Komunii Świętej na początek każdego dnia - przed pracą, przed szkołą, dla siebie i dla bliskich, zwłaszcza dla naszych chorych i cierpiących…tak zwyczajnie na początek dnia, który chcemy przeżyć z Bogiem i Jego Łaską.

Po konsultacjach z parafianami decydujemy się na zmianę godziny Mszy Św. w tygodniu w kościołach filialnych – w Mierzęcinie, Słonowie i Chomętowie - z godziny 19.00 na godz. 17.00. Zmiana wejdzie w życie już od tego tygodnia, od niedzieli 13 listopada. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim mieszkańcom Mierzęcina, Chomętowa i Słonowa. Prosimy też uwzględnić zmianę godziny zamówionych wcześniej Mszy Św. - z godziny 19.00 na 17.00.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” (cena 10 zł) ważny artykuł:  „Dlaczego atakują św. Jana Pawła II” oraz o „Wojownikach Maryi”. W ”Gościu” (cena 8 zł) w tym tygodniu – „Kościół w Polsce – Polska w Kościele” oraz czy stawiamy na atom? Jest też kolejna płyta „Biblia audio” również dla chorych albo do samochodu. Polecamy też najnowsze informacje z naszej diecezji. W katolickiej prasie zawsze znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

12 listopada 2022