Ogłoszenia parafialne 13.08.2023 r.

* Dzisiaj13 sierpnia dzień fatimski. Po Mszy Św. o godz. 11.30 procesja z figurą Matki Bożej.

* w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

* We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszach Św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Taca w tym dniu przeznaczona jest na pomoc ubogim parafiom w naszej diecezji i na prośbę

Przewodniczącego Konferencji Episkopatu - zbiórka do puszek na pomoc Słowenii.

* Zachęcamy bardzo do pielgrzymowania w tych dniach do naszego Sanktuarium Diecezjalnego w Rokitnie.

16 września Planujemy też pielgrzymkę do Sanktuarium w Skrzatuszu. Koszt ok. 60 zł. Zapisy w zakrystii.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o .17.50.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Maszą Świętą oraz w czwartki w czasie Adoracji.

* Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie.

Szczególnie w sierpniu Kościół w Polsce prosi nas o abstynencję w intencji Ojczyzny i za uzależnionych.

W czasie wakacji i urlopów zapraszamy wszystkich, zwłaszcza młodzież oraz rodziców z dziećmi do uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i w dni powszednie. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na modlitwę i Mszę Świętą.

Módlmy się też za wszystkich, którzy spędzają wakacje na terenie naszej parafii i w „Pałacu Mierzęcin”.

Dzisiaj bardzo prosimy o szczególną modlitwę w intencji naszej parafii oraz o ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców, nasze zobowiązania i planowane prace zawierzamy św. Józefowi.

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i Gościom oraz innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne: 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Wszystkich zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu powierzonych nam świątyń.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) – „O światowych dniach Młodzieży – „Papież otarł mi łzy” oraz „Siostra Elvira od uzależnień” W „Niedzieli” (cena 10 zł) – „Prawdziwy Kordecki”, oraz „Egejskie Lourdes”.

W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

13 sierpnia 2023