Ogłoszenia parafialne 13.06.2021 r.

W miniony piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w Ojczyźnie i w naszej parafii dokonaliśmy Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego
i Kościoła Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Dzisiaj po Mszach Świętych przed Najświętszym Sakramentem ponowimy ten akt na następne sto lat.
* W środę przypada rocznica święceń naszego Biskupa Tadeusza. Pamiętajmy w modlitwie
* W piątek Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej - Głównej Patronki naszej Diecezji
* Nabożeństwo Czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej a dzisiaj o godz. 17.30
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.50.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* Dzisiaj wspomnienie 2 objawienia w Fatimie w 1917 r. Po Mszy Św. o g.11.30 procesja z figurą Matki Bożej
* W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej
* Spotkanie dla bierzmowanych klasy VIII i I ponadpodstawowej w sobotę 19.06 o godz. 11.00 w kościele
* Dziękujemy Wszystkim za złożone ofiary dla rodziny Łoś i Staszak z Sarbinowa, którzy ucierpieli z powodu pożaru. Pamiętajmy też w modlitwie
o wszystkich cierpiących i potrzebujących.
* W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Uczelnie Katolickie.
* Serdeczne Bóg zapłać naszej Parafiance za odnowienie figury Matki Bożej przy kościele Chrystusa Króla.

Bóg zapłać parafianom za godne uczestniczenie w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  w Dobiegniewie i w kościołach filialnych oraz
w Oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowane ołtarze i dekoracje okien. Szczególnie dziękujemy dziewczynkom, które pięknie sypały kwiaty oraz ich rodzicom i opiekunom. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za  udział w Mszach Świętych, procesji Uroczystości Bożego Ciała, zwłaszcza w kościołach w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie oraz w tradycyjnej Oktawie.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi  naszemu Patronowi. Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc
w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.
Obecnie w naszych kościołach może być 50 procent obłożenia – licząc miejsca siedzące i stojące.

W kościele pw. Chrystusa Króla jest to ponad 300 osób nie licząc służby Ołtarza, Chóru i Scholii. Przy zachowaniu dystansu możemy spokojnie uczestniczyć we Mszach Św. w każdą niedziele i w tygodniu.

Informujemy też, że decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20.06 zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. do limitu osób w obiektach kultu religijnego nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o znajomych, sąsiadach, chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Gościu”- „Jak Antoni Padewski został świętym od znajdywania zgub” oraz „Historia kobiety, której obozowy numer ucałował papież”.

W „Niedzieli” między innymi „Panna z dobrego domu” – jaka była rodzina Matki Bożej, jak była wychowywana? Oraz artykuł: „Nie chcemy rozwodu swoich dzieci” W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i
naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy Wszystkim Parafianom, mieszkańcom Miasta i Gminy Dobiegniew, Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej oraz wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

12 czerwca 2021