Ogłoszenia parafialne 13.03.2022 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  czwartki od godz. 17.00.
* W piątek Droga Krzyżowa. O godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunią Św. i o 17.30 dla wszystkich.
* W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15 „Gorzkie Żale” z rozważaniem.
* Parafian, którzy podejmują abstynencję prosimy o wpisanie się do Księgi Trzeźwości.
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* W środę modlitwa do św. Andrzeja Boboli wraz z członkami Akcji Katolickiej. Po Mszy Św. spotkanie
* Od 10 marca trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa po Mszy Św. wieczornej, czwartek przed błogosławieństwem po Adoracji.

W sobotę Uroczystość św. Józefa patrona naszej Parafii. W tym dniu ks. Gerard Kropidłowski odprawi Mszę Św. w kościele św. Józefa o godz. 8.00 pozostałe będą odprawione w kościele pw. Chrystusa Króla - o godz. 7.30, 18.00 oraz o godz. 11.00 – Msza Święta z procesją i zawierzeniem Parafii św. Józefowi.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Dziękujemy bardzo za wielką ofiarność na zbiórki diecezjalne, ogólnopolskie i dla Uchodźców.

Zapraszamy do odwiedzania i współtworzenia parafialnej strony internetowej www.parafiadobiegniew.pl Tam też znajdziemy link do kamery online, która jest zainstalowana z myślą o naszych chorych czy mieszkających poza Dobiegniewem, aby mogli uczestniczyć w liturgii zdalnie w czasie Mszy Św. ofiarowanych za krewnych i znajomych oraz w czasie adoracji czwartkowej bądź Mszy Świętych okolicznościowych czy pogrzebowych.

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji Caritas. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny. W tym roku świecę w cenie 20 zł. Ofiara ze sprzedaży świec przeznaczona jest na Caritas w naszej Diecezji i dla dzieci z naszej parafii. Świece można nabyć przy ołtarzu Matki Bożej Woldenberskiej.

Bardzo zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –”Różańcem w wojnę”, oraz dodatek liturgiczny „Post nas przebudza”. W ”Gościu” (cena 8 zł).”Hakerzy na wojnie”, „Gdzie skarb Twój” oraz „Mieście uczynili’. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Zachęcamy, aby prasę nabyć dla siebie ale i dla osób, które obawiają się przyjścia do kościoła.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Módlmy się do Boga za wszystkich
dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji…

12 marca 2022