transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 13.02.2022 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i Litania do św. Józefa we wtorek o godz. 17.50
* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz.17.00 do 18.00
* Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, zwłaszcza w czwartki w czasie Adoracji
* Koniecznie znajdźmy czas w domu na Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz na uczestnictwo we Mszy Św. w tygodniu czy Adorację czwartkową w intencji uproszenia pokoju dla świata i w naszej Ojczyźnie.

 

Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca - bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”.  Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy ofiary na potrzeby parafii i prace remontowe i konserwatorskie składają na tacę w niedziele i święta oraz Tym, którzy przekazali indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Wszystkich z wdzięcznością
zawierzamy Dobremu Miłosiernemu Bogu i szczególnie św. Józefowi, patronowi naszej Parafii. Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Dziękujemy bardzo za wszelkie ofiary składane na zbiórki diecezjalne i ogólnopolskie.
 
Bardzo zachęcamy do codziennej modlitwy, szczególnie ważny jest pacierz rano i wieczorem, oraz modlitwa przed i po posiłku, Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz wspólna modlitwa w naszych rodzinach zwłaszcza w dni świąteczne. W każdą niedzielę i święta jesteśmy też zaproszeni i zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Mając szczególną miłości do Boga możemy we Mszy Świętej uczestniczyć częściej a nawet codziennie.

 

Dziękujemy bardzo za przekazane informacje o odbytej modlitwie kolędowej w domu i za złożone ofiary.

 

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) – „Wizja piekła św. Faustyny.”, „Kto będzie zbawionym” oraz o fałszywych oskarżeniach wobec Benedykta XVI. W ”Gościu” (cena 8 zł). O Światowym Dniu Chorego – „Usłyszeć cierpienie”, co warto wiedzieć o kawie i płyta CD z Biblią Audio. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji.

 

12 lutego 2022

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11