Ogłoszenia parafialne 12.12.2021 r.

* W sobotę 11 grudnia o godz. 11.00 ks. Biskup Tadeusz Lityński w kościele św. Mikołaja w Głogowie udzielił święceń kapłańskich dwóm diakonom: Konradowi Jasiewicz z Kolska i Rafałowi Zbrożek ze Słubic. Módlmy się za nowych kapłanów i o nowe powołania, również z naszej parafii.
* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* W Adwencie Msze Św. Roratnie o g. 18.00. Zapraszamy z lampionami dzieci, młodzież, rodziców i dziadków.
* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz.17.00
* Zaplanujmy i przygotujmy się do Sakramentu Pokuty i Pojednania przed Bożym Narodzeniem.
* Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Św. i w czasie Adoracji. Można też zawsze poprosić kapłana.
* Dzisiaj 12 grudnia wspomnienie  Matki Bożej z Guadalupe - patronki kaplicy w domu parafialnym.
* Jutro rocznica wprowadzenia stanu wojennego (1981–1983) Okazja do modlitwy o pokój i za Ojczyznę.
* W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej
* Dzisiaj zbiorka do puszek na Diecezjalny Dom Księży Emerytów.
* w przyszłą niedzielę od godz. 13.00 na Placu Starca „Dobiegniewski Jarmark Bożonarodzeniowy” organizowany przez Panią Burmistrz i Radę Miejską.

W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza Św. dla rodziców i dzieci komunijnych, poświęcenie medalików i spotkanie.

Poświęcone opłatki wigilijne w kościołach filialnych będzie można wziąć po Mszach Świętych a w Dobiegniewie przy ołtarzu Matki Bożej Woldenberskiej. Prosimy o podejście dorosłego przedstawiciela rodziny.

Parafialny Caritas rozprowadza też świece wigilijne w cenie - duże 20 zł i małe 7zł.

Dzisiaj, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi  naszemu Patronowi. Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Modlimy się za wszystkich Parafian, zwłaszcza za chorych i cierpiących. Prośmy też Miłosiernego Boga, aby zachował nas „od powietrza, głodu, ognia i wojny”

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu „Gość” w cenie 6 zł - „Kto i dlaczego straszy końcem świata? O rocznicy stanu wojennego, oraz „Czy Rosja zaatakuje Ukrainę?”
W „Niedzieli” cena 8 zł. - „Boże Projekt – kilka rad jak stworzyć szczęśliwą rodzinę?” oraz dołączony kalendarz na 2022 rok. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Przypominamy, że w czasie nabożeństw w naszych świątyniach może znajdować się nie więcej niż 30 % obłożenia. Do tego limitu nie wlicza się osób zaszczepionych.

11 grudnia 2021