Ogłoszenia parafialne 12.06.2022 r.

* W Dobiegniewie, dzięki Łasce Bożej, każdego dnia jest sprawowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00
* Nabożeństwo Czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50 a do św. Józefa we wtorek przed Mszą Św.
* W poniedziałek  Nabożeństwo Fatimskie wspominające objawienie Matki Bożej z 13 czerwca 1917 r. Zapraszamy.
* W czwartek rocznica święceń biskupich ks. bp. Tadeusza Lityńskiego. Prosimy też o nowe powołania kapłańskie.
* Rozpoczynamy obchody ku czci Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej – patronki naszej diecezji.
* W dniach od 18 do 19 czerwca Diecezjalne Dni Młodzieży w Rokitnie.
* Sakrament Bierzmowania w naszej parafii 14 czerwca o godz. 18.30. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Biskupie Pawle, naszej młodzieży, módlmy się też za dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.
* Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Uczelnie Katolickie.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. w Dobiegniewie o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 oraz wieczorem o godz. 18.00 Po Mszy Św. o godz. 11.30 rozpoczęcie procesji Eucharystycznej do 4 ołtarzy – przy ul. Staszica, ul. Wyszyńskiego, ul. Zwycięstwa i przy kościele pw. św. Józefa. Przy 3 ołtarzu będzie wygłoszona homilia i zebrana ofiara.  W Boże Ciało Msza Św. z procesją w Mierzęcinie o godz. 8.30 (ulicami Mierzęcina), Chomętowie o godz. 10.30 (dookoła kościoła) oraz w Słonowie o godz. 12.00 (dookoła kościoła).  Bardzo prosimy Parafian z Dobiegniewa, Mierzęcina, Chomętowa i Słonowa o przygotowanie ołtarzy, sztandarów i chorągwi oraz przystrojenie domów i mieszkań, abyśmy godnie uczcili Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Od piątku tradycyjna Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Św. wieczornej w Dobiegniewie nabożeństwo i procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła. W przyszłą niedzielę  procesja po Sumie o godz. 11.30

Do sypania kwiatów zapraszamy dziewczynki z naszej parafii. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do tej pięknej posługi w czasie liturgii Bożego Ciała i w oktawie. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek powyżej 3 roku życia we wtorek i środę o godz. 17.00. Zapraszamy. Raz jeszcze zapraszamy wszystkich naszych Parafian. Szafarzy Komunii Świętej, Lektorów, Ministrantów Starszych i młodszych, Przyjaciół Paradyża, Róże Różańcowe z całej parafii, Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, Caritas, KSM, naszego Chóru, Rodziców i dzieci Pierwszokomunijne, młodzież, która przyjmie Bierzmowanie oraz młodzież i dzieci z naszych szkół. Prosimy Wszystkich o pomoc, abyśmy godnie i uroczyście sprawowali Liturgię Świętą. Prosimy również i zapraszamy do Służby przy Ołtarzu mężczyzn, młodzieńców i chłopców z naszej parafii. Bardzo prosimy też o uczestnictwo w uroczystości Leśników, Myśliwych, Strażaków i Policjantów.

W piątek dzieci komunijne z naszej parafii przystąpiły po raz pierwszy do Spowiedzi Sakramentalnej a w sobotę na Mszy Św. o godz. 11.00  uroczyście przyjęły Pierwszą Komunię Świętą oraz odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Pokornie prosimy Rodziców, Chrzestnych i bliskich, aby pomogli w wiernym praktykowaniu wiary dzieciom i młodym, którzy w minionych latach przystąpili do Spowiedzi Sakramentalnej, Komunii Św. i przyjęli Sakrament Bierzmowania. Bardzo prosimy też o modlitwę za wszystkich Parafian.

Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca - bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę” Wszystkich naszych Ofiarodawców i ich Rodziny zawierzamy opiece św. Józefa. Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w dekorowaniu i sprzątaniu i naszych świątyń oraz terenu wokół kościołów.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„Sedno Procesji Bożego Ciała” oraz „U Pana Boga na Służbie – kim są dzisiaj ministranci i lektorzy” W ”Gościu” (cena 8 zł). „ Czy Unia Boi się Boga?” oraz o czytaniu Pisma Świętego – 163 lektorów czytało Pismo Święte dzień i noc. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Jest też Gość Extra o Eucharystii – „Wielki Cud” – cena 12 zł

11 czerwca 2022