Ogłoszenia parafialne 12.03.2023 r.

* Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Jana Formę. Otaczamy modlitwą i prosimy o modlitwę za nas.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz.17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi w czasie adoracji i przed Mszą Świętą.

* Módlmy się owocne rekolekcje wielkopostne (od 31 marca do 2 kwietnia 2023)

* Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. Do naszego Patrona modlimy się po Mszy Św. wieczornej a w czwartek na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

* Za tydzień rozpoczniemy rozprowadzanie świec „Caritas” na stół wielkanocny w cenie 20 zł.

Na prośbę ks. Biskupa, z racji medialnego ataku na Kościół i św. Jana Pawła II, w naszej parafii modlitwę w intencji Kościoła w Polsce podejmujemy w czwartki w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do godz. 18.00. Prosimy też wszystkich parafian o Koronkę do Bożego Miłosierdzia w tej intencji, zwłaszcza o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia.

W tym roku Uroczystość św. Józefa - patrona naszej Parafii obchodzimy w poniedziałek 20 marca. W tym dniu  Msza Św. odpustowa w kościele św. Józefa o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy. Prosimy bardzo, aby w tych dniach, przez wstawiennictwo św. Józefa, modlić się za naszą parafię, za nasze rodziny, dzieci i młodzież, oraz o nowe powołania do Małżeństwa i Kapłaństwa.

W piątek Droga Krzyżowa - o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunią Świętą na zakończenie, o godz.17.30 dla wszystkich Parafian.  Prosimy rodziców by zachęcili dzieci i młodzież i uczestniczyli wraz z nimi. W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15, Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.  Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca bardzo prosimy o modlitwę i ofiary na cichą tacę. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacają na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy pomagają w sprzątaniu naszych kościołów i terenu przy kościołach.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w  „Niedzieli” (cena 10 zł) „Papież Franciszek – 10 lat pontyfikatu” oraz w dodatku Rachunek sumienie „Poznaj siebie”.  W „Gościu” (cena 10 zł) „Co Duch Święty mówi do Kościoła  przez Papieża Franciszka” oraz  „Wątpiącym dobrze radzić”. W polecanej prasie znajdziemy wiele treści wprowadzających nas w czas Wielkiego Postu.

Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

11 marca 2023