Ogłoszenia parafialne 11.12.2022 r.

* W poniedziałek 12 grudnia wspomnienie  Matki Bożej z Guadalupe - patronki kaplicy w domu parafialnym.

* W Adwencie Msze Św. Roratnie o godz. 18.00.

Zapraszamy Wszystkich z lampionami - dzieci i młodzież, rodziców i dziadków.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.

* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w czwartek od godz.17.00

* Okazja do spowiedzi w czwartki w czasie Adoracji.

* Dzisiaj zbiórka do puszek na Dom Księży Emerytów.

* Poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę na  Mszy Św. o godz. 10.00

* Módlmy się dla siebie i bliskich o łaskę dobrego, duchowego przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, szczególnie przez pojednania się z Bogiem i ludźmi.

Zaplanujmy też czas na rekolekcyjną modlitwę i rozważania od 19 do 21 grudnia w kościele w Dobiegniewie.

Wszystkich Parafian zachęcamy też do odprawienia indywidualnych rekolekcji „Oddanie 33”.

Po Mszy Świętej można wziąć do domu poświęcone opłatki wigilijne. Bóg zapłać za złożone ofiary. „Caritas” rozprowadza świece wigilijne na stół wielkanocny w cenie – duża 20 zł. i mała 10 zł.

Nasza parafia bierze udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”– dary dla domu dziecka w Skwierzynie. Można przynosić przygotowane paczki do kościoła - przekażemy je do Domu Dziecka.

W najbliższym czasie w kościołach w Dobiegniewie i Mierzęcinie będzie można nabyć kartki bożonarodzeniowe wykonane przez naszych parafian. Część przychodu zostanie przekazana na bożonarodzeniowy wystrój w naszych kościołach.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi  naszemu Patronowi. Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” (cena 10 zł) „ Jak naśladować św. Józefa?” oraz dodatek „Katolik w Państwie.”         W ”Gościu” (cena 8 zł) O czterech maryjnych dogmatach wiary, o kandydatce na ołtarze ze Wschowy - Siostrze Marii Iwonie Król oraz o giełdzie krypto walut. W „Gościu” i „Niedzieli” polecamy też informacje z naszej diecezji.  W katolickiej prasie znajdziemy też wartościowe artykuły o Kościele, świecie i Ojczyźnie.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

10 grudnia 2022