Ogłoszenia parafialne 11.09.2022 r.

* W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50

* Litania a do św. Józefa, Patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.

* We wtorek 13 września po Mszy Św. wieczornej procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

* W sobotę 17 września rocznica agresji sowieckiej na Polskę - Dzień Sybiraka.

* Rozpoczyna się Tydzień Wychowania - szczególna nasza modlitwa za rodziców,

nauczycieli, katechetów oraz za nasze szkoły i przedszkole.

* Kancelaria parafialna czynna w czwartki od godz. 16.00 do 17.00 i w soboty od. godz. 9.00 do 10.00.

* Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę 18.09 na Mszy Św. o godz. 10.00

* W przyszłą niedzielę po Mszy Św. zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Dziękujemy też za troskę o teren wokół naszych kościołów oraz przydrożnych krzyży i kaplic.

W środę 14 września, wraz z Konferencją Episkopatów Europy obchodzimy „Dzień Modlitw za Ukrainę”. Zapraszamy w tym dniu na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na Eucharystię. Zachęcamy też do indywidualnej modlitwy w naszych rodzinach z seniorami, dziećmi i młodzieżą.

Za tydzień, 18 września, będziemy gościć w naszej parafii Pana Adriana Pakułę, autora znanych w całej Polsce rekolekcji „Oddanie33”. W kościele w Dobiegniewie opowie swoje świadectwo i zaprosi nas do przeżycia 33 dniowych rekolekcji. Będzie też możliwość nabycia książek. Już teraz otaczajmy to wydarzenie naszą modlitwą.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu „Niedziela” w  cenie - 10 zł  „Jak pomóc uzależnionemu dziecku – „Dzieci spędzają w internecie wiele godzin dziennie!”, „Czy jest powrót po apostazji” oraz dodatek – Tygodnik „Bliżej życia”. W ”Gościu” (cena 8 zł) Abp Szewczuk: „Jeśli zaczniemy nienawidzić, zostaniemy pokonani” oraz bardzo ważny poradnik dla rodziców. W katolickiej prasie znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

10 września 2022