Ogłoszenia parafialne 11.09.2021 r.

Dzisiaj oczekiwana beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej.   W Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12:00  Msza Święta z obrzędem beatyfikacji pod przewodnictwem kard. Marcello Semeraro.

* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* Jutro 13 września po Mszy Św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
* W czwartek  modlitwa z Akcją Katolicką do św. Andrzeja Boboli. Po Mszy Św. wieczornej spotkanie.
* W piątek 17.09, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r, obchodzimy „Dzień Sybiraka”
  W przyszłą niedzielę 19 września o godz. 11.30 Msza Św. w intencji Sybiraków. Zapraszamy.
* W sobotę święto św. Stanisława Kostki - Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Msza Św. o godz.18.00

Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania w sobotę 18.09.2021 w kościele od klasy VIII Szkoły Podstawowej wzwyż.

We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.30 wspólna Droga Krzyżowa w kościele pw. Chrystusa Króla.

15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

Zadbajmy też o uczczenie a może i „odkurzenie” krzyży w naszych domach, szkołach czy miejscach pracy. Zwróćmy też modlitewną uwagę na krzyże przy naszych kościołach, na cmentarzu czy przy drogach.

Wielkie Bóg zapłać parafianom, którzy troszczą się też o przydrożne, figury i kapliczki.

Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców, Wykonawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w każdą niedzielę. Dziękujemy Parafianom i innym naszym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Dziękujemy też bardzo wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów i terenu
przy kościołach.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu” między innymi: „Prymas w czasach popkultury oraz Pasterz w czasach ciemności” i „Opiekunka niewidzących” W „Niedzieli”– bezpłatny dodatek na beatyfikację oraz „Ludzie Boga” – kalendarium życia Kard. Wyszyńskiego oraz artykuł: „Jak się trafia na ołtarze”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Zawsze, a szczególnie w tych dniach, pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie Polsce.

Modlitwa z naszym ks. Biskupem: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i
diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla
rządzących i roztropność dla obywateli. Niech Bóg napełni nas ufnością w swą Opatrzność, pragnieniem nawrócenia i wiarą w
życie wieczne…