transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 11.07.2021r.

* We wtorek 13 lipca Nabożeństwo Fatimskie. O godz.17.30  Różaniec, po Mszy Św. procesja
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* W piątek wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej
* W piątek 16.07 modlitwa do św. Andrzeja Boboli.
* Zachęcamy do włączenia się w akcję: „św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy – na środki transportu dla misjonarzy.” Więcej informacji w gablotce.

 

Na czas wakacji zachęcamy dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św.- nie tylko w niedziele. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem oraz o czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św. oraz nawiedzenie Sanktuariów, kościołów i innych miejsc świętych. Podróżujmy bezpiecznie z zachowaniem
przepisów ruchu drogowego.

 

Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

 

Dziękujemy też naszym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.
W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – „Czy Anioły dają znaki?”, o św. Janie z Dukli – Obrońcy Lwowa oraz artykuł „Bliscy i oddaleni – o stosunkach Polsko - Izraelskich.

 

W „Niedzieli” (cena 6 zł) – „Bóg nie jest planem B” oraz „Francja buduje Arkę” – wielu francuzów osiedla się w pobliżu opactw, klasztorów i sanktuariów. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.


Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości.

Modlitwa z naszymi  Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy …

 

10 lipca 2021

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11