Ogłoszenia parafialne 11.06.2023 r.

* W najbliższy piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. wieczornej procesja.

* W piątek 11 rocznica święceń biskupich Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy w modlitwie.

* Nabożeństwa Czerwcowe w niedzielę o 17.30 i w tygodniu  po Mszy Św. wieczornej.

* W przyszłą niedzielę uroczystość NMP z Rokitna – Patronki naszej diecezji

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w piątek po Mszy Św. wieczornej.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* 13.06. wspomnienie drugiego objawienia Matki Bożej w Fatimie - o godz. 17.30 wspólny Różaniec.

* Okazja do spowiedzi w czwartki w czasie Adoracji.

* W sobotę 17.06. próba bierzmowanych o godz. 11.00 w kościele

Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które w tym roku przystąpiły do Sakramentu Pokuty oraz po raz pierwszy  przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego świętowania Bożego Ciała w naszej parafii. Za przygotowanie Ołtarzy w Dobiegniewie, Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Służbie liturgicznej w Dobiegniewie i kościołach filialnych, najbliższej asyście kapłana, szczególne Bóg zapłać naszym Strażakom z Dobiegniewa i Mierzęcina.

Bardzo dziękujemy dziewczynkom, które pięknie sypały kwiaty, ich rodzicom i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii. W tym tygodniu po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do modlitewnej procesji a dzieci do sypania kwiatów.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o modlitwę i ofiarę na tak zwaną „cicha tacę”.

Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary i sprzątają powierzone nam świątynie.

Informujemy, że 2 czerwca w Zielonej Górze odbył się finał diecezjalnego konkursu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Wiara, nadzieja, pokój - Benedykt XVI”.

W konkursie plastycznym I i II miejsce zajęły uczennice z klasy VIII Szkoły Podstawowej - Zuzanna Wypchło (I miejsce) i Wanessa Madej (II miejsce). W konkursie wiedzy Zuzanna Kubaja z klasy 2 LO otrzymała wyróżnienie. Od 5 do 6 czerwca w Niepokalanowie odbył się też finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, na którym Mateusz Pindel, tegoroczny maturzysta, otrzymał tytuł finalisty konkursu.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Niedzieli”(cena 10 zł) – „Co można zrobić „Kiedy traci wiarę ktoś bliski?” oraz o cudach w Akicie. W ”Gościu” (cena 10 zł) „Czy to naprawdę koniec naszej cywilizacji liczącej 16 wieków?”, o Wołyniu oraz jak pomóc swojej pamięci?  W „Gościu” i „Niedzieli” polecamy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

10 czerwca 2023