Ogłoszenia parafialne 11.04.2021 r.

Słowa Pana Jezusa przekazane przez św. Faustynę Kowalską:
„Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia Mojego.” (Dz. 699)

*Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele Chrystusa Króla, modlitwa w Godzinie Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem oraz Kornka do Bożego Miłosierdzia.  Zapraszamy wszystkich Parafian do duchowej łączności i wspólnej modlitwy.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w przyszłą niedzielę.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi. Wielkie Bóg zapłać też za ofiarność Tym, którzy w tym czasie obostrzeń nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele za ich modlitwę i ofiary przekazywane w kopertach czy wpłacane na konto parafialne.

Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem po Mszy św. rano lub wieczorem w zakrystii albo telefonicznie.
Przypominamy, że w każdym spotkaniu wiernych w kościele może być obecny jeden parafianin na 20 m2 powierzchni kościoła (siedząc czy stojąc prosimy zachować dystans)
 - w kościele pw. Chrystusa Króla może uczestniczyć w modlitwie - w niedzielę i w tygodniu 45 osób
- w kościele pw. św. Józefa – 9 osób, w Mierzęcinie - 11 osób, w Chomętowie - 9 osób, w  Słonowie - 13 osób
Prosimy Parafian o uczestniczenie we Mszy Św. również w tygodniu oraz korzystanie z transmisji Mszy Św. oraz nabożeństw i Apelu Jasnogórskiego za pośrednictwem mediów katolickich.

Troszczmy się też jeszcze bardziej o pacierz rano i wieczorem, modlitwę z bliskimi w domu, zwłaszcza z współmałżonkiem, seniorami oraz z dziećmi i młodzieżą. Św. Józefie, módl się za nami!

Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać Wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego i pięknego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy bardzo za godne i piękne przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu w kościele pw. Chrystusa Króla, za dekoracje w kościele św. Józefa, oraz w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Dziękujemy też za ofiary składane w czasie Gorzkich Żali.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w numerze specjalnym „Niedzieli” między innymi „Bóg nikomu miłosierdzia nie odmówi – św. Faustyna”. W „Gościu” Peter Seewald specjalnie dla „Gościa” o najnowszej książce o Benedykcie XVI. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych
artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Bardzo zachęcamy, by przekazywać przeczytaną prasę katolicką sąsiadom i znajomym.

Najlepsze życzenia składamy Wszystkim Parafianom, wszystkim mieszkańcom Miasta i Gminy Dobiegniew oraz jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Modlitwa z naszym ks. Biskupem:
„Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny
dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów …

10 kwietnia 2021