Ogłoszenia parafialne 10.12.2023 r.

Dzieci oraz młodzież naszej parafii zapraszamy na wspólną Mszę Świętą w każdą niedzielę o godz. 10.00 oraz na roraty, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku o 18.00. Podczas rorat będziemy poznawać życie świętego Franciszka – autora pierwszej szopki bożonarodzeniowej. Zapraszamy dzieci z lampionami, oraz młodzież i dorosłych do włączenia się we wspólną modlitwę i przygotowanie do nadchodzących świąt. W Mierzęcinie roraty we wtorki o godz. 19.00.

W niedzielę 17.12. na Mszy Św. o godz. 10.00 poświęcenie Medalików i Różańców dzieci pierwszokomunijnych.

We wtorek 12.12. wspomnienie Matki Bożej z Gwadelupę, patronki kaplicy w domu parafialnym.

Koniecznie w tych dniach zaplanujmy skorzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Prośmy Jezusa Miłosiernego dla nas wszystkich o łaskę dobrej spowiedzi sakramentalnej w naszych świątyniach albo w Sanktuariach i innych kościołach.

Dzisiaj po Mszy Świętej błogosławimy opłatki, którymi podzielimy się przy stole wigilijnym z krewnymi, oraz z wszystkimi bliskimi czy znajomymi z pracy, ze szkoły…

Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza świece wigilijne duże w cenie 20 zł i małe 10 zł. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

W środę 6 grudnia wspominaliśmy św. Mikołaja. Pamiętajmy w tych dniach o potrzebujących i dzieciach. Uczmy się od św. Mikołaja pomagania i obdarowywania dyskretnego.

W przyszłą niedzielę modlitwa za kapłanów Seniorów i taca na Dom Księży Emerytów.

Dziękujemy bardzo za dar modlitwy w piątek 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w „Godzinie Łaski” od 12.00 do 13.00.

Dzisiaj w II niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców zawierzamy św. Józefowi. Naszych Bliskich i znajomych możemy też zaprosić do wspólnej modlitwy również za pośrednictwem kamery online w kościele pw. Chrystusa Króla.

Od niedzieli 3 grudnia, w ramach akcji Paczuszka dla Maluszka, rozpoczynamy zbiórkę darów dla Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Skwierzynie. Wychowankowie są w wieku od 5 miesięcy do 22 lat. Szczególnie potrzebne są kosmetyki, słodycze, pieluchy (rozmiar 3), zabawki dla niemowlaka, pierwsze słoiczki (zupki, owoce, warzywa itp.), jak również artykuły szkolne, książki dla młodzieży. Paczki można przynosić do zakrystii kościoła pw. Chrystusa Króla. Zbiórka potrwa do 20 grudnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za naszą Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!  Módlmy się też za wszystkich, którzy sprawują jakąkolwiek władzę w naszej Ojczyźnie oraz w naszym Mieście i Gminie.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł)  Wiele hałasu o „in vitro” oraz cykl adwentowy „Odbuduj się jako chrześcijanin”. W „Niedzieli” (cena 10 zł) – Apel Jasnogórski -„Ulubiona modlitwa Polaków”.

W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

09 grudnia 2023