transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 10.10.2021 r.

* W październiku Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  
* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.00 poświęcenie Różańców dzieci pierwszokomunijnych.
* W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II
* Spotkanie Akcji Katolickiej w tym miesiącu w piątek 15.10 po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy
 
Bardzo prosimy wszystkich Parafian o modlitwę różańcową za naszą Parafię, za Wszystkich parafian, zwłaszcza za rodziny, małżeństwa, seniorów, dzieci i młodzież, za powołanych i o nowe powołania kapłańskie. Przekażmy też prośbę o Różaniec naszym chorym i tym, którzy z różnych przyczyn nie uczestniczą w Eucharystii i Nabożeństwach, aby modlili się również za naszą parafię. Zachęcamy też do łączności duchowej w czasie nabożeństw za pośrednictwem kamery w kościele pw. Chrystusa Króla.

 

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy bardzo wszystkim Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz tym, którzy wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

 

Informujemy, że w minionym tygodniu został zamontowany odrestaurowany 4 witraż w prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla. Trwają też prace w prezbiterium kościoła w Chomętowie. Wielkie Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

 

Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

 

W czwartek przypada  Dzień Nauczyciela. W tym dniu a szczególnie w czasie Różańca o godz. 17.30 modlimy się w intencji  nauczycieli, katechetów i wychowawców. Serdecznie zapraszamy  dzieci, młodzież oraz rodziców do wspólnej modlitwy.

 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”, wśród wielu, artykuł – O dzieciach, które umarły z powodu poronienia, Dziennik więzienny kardynała Pella oraz o poezji Marka Grechuty. W „Niedzieli” – o świeckich w kościele, Chrześcijaństwo a buddyzm oraz bardzo ciekawy artykuł o pieniądzach w
kościele – „Po ile ta łaska?” W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i
naszej diecezji.
 
Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie Polsce i prośmy o dar pokoju w święcie.
 
Modlitwa z naszym ks. Biskupem: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli. Niech Bóg napełni nas ufnością w swą Opatrzność, pragnieniem nawrócenia i wiarą w życie wieczne…

 

09 października 2021

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11