Ogłoszenia parafialne 10.07.2022 r.

* W Dobiegniewie każdego dnia jest sprawowana Eucharystia o godz. 7.30 i 18.00.
W kościołach filialnych w wakacje Mszy Św. w tygodniu nie ma. Zapraszamy do Dobiegniewa.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50
* Litania a do św. Józefa, Patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.
* W środę 13.lipca „Nabożeństwo Fatimskie”- o godz.17.30 Różaniec, Nowenna i Msza Święta.
* Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w soboty od. godz. 9.00 do 10.00. Pilne sprawy prosimy załatwiać po Mszy Św. wieczornej.

W tym czasie szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św.- nie tylko w niedzielę. Zachęcamy bardzo do adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki od 17.00 oraz każdego dnia przychodząc wcześniej na Eucharystię.

Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem i o Różańcu z Matką Bożą, o Godzinie Miłosierdzia i Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz o czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św. oraz nawiedzenie
sanktuariów, kościołów, klasztorów i innych miejsc świętych.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną  modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na planowane prace konserwatorskie i nasze zobowiązania. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz planowane prace  zawierzamy św. Józefowi. Wielkie Bóg zapłać też za ofiary przekazywane osobiście, składane na tacę w niedziele i święta oraz  wpłacane na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„Pamiątki po Jezusie” – śladami relikwii Pana Jezusie oraz o naszym nowym Biskupie Adrianie, który pełnił funkcję redaktora „Tygodnika Niedziela”. W ”Gościu” (cena 8 zł) przeczytamy miedzy innymi o św. Benedykcie – „W czasie wojny jego reguła to lektura obowiązkowa”. Jest też kolejna płyta CD audio – „Księgi Historyczne” oraz smaczna Polska – Roztocze. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

09 lipca 2022