Ogłoszenia parafialne 10.04.2022 r.

Dzisiaj Gorzkie Żale  o godz. 17.15
W Wielki Poniedziałek i Wtorek zapraszamy na Mszę Św. wieczorną. Po Mszy Św. okazja do spowiedzi.

W Wielki Czwartek, Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. W dniu ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa  zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza rodziców dzieci
pierwszokomunijnych.

W tym roku na adorację w Wielkim Tygodniu prosimy  parafian z poszczególnych ulic na wyznaczony dzień i godzinę (jeśli dzień i godzina nie pasuje prosimy wybrać inną). Szczegółowe informacje w gablotkach oraz na naszej stronie internetowej w ogłoszeniach. Jeśli komuś nie pasuje dana godzina oczywiście prosimy przyjść wtedy kiedy możliwe. Niech nie zabraknie w tym roku nikogo na  adoracji i na Liturgii Wielkiego Tygodnia.

W Wielki Piątek  adoracja od godz. 8.00 do 23.00. O godz. 15.00,  w Godzinie Miłosierdzia wspólna Droga Krzyżowa. Rozpoczniemy też Nowennę przed  Świętem ku czci Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej  o godz. 18.00.  Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja do godz. 23.00.

W Wielką Sobotę adoracja  przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 19.30 według wyznaczonych ulic.

Poświęcenie  pokarmów na stół wielkanocny w kościele pw. Chrystusa Króla o godz.11.00, 12.00 i 13.00.   W tym roku w czasie święcenia pokarmów prosimy o ofiarę na tacę, którą przeznaczymy . W kościołach filialnych i innych miejscach poświęcenie pokarmów wg planu dostępnego na internetowej stronie i w gablotce.

Wigilię Paschalną rozpoczniemy  o godz. 20.00. W czasie tej liturgii święcimy ogień, uczestniczymy w procesji z zapalonym paschałem, słuchamy orędzia wielkanocnego i Bożego Słowa oraz odnowimy nasz Chrzest. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec z okapnikami na odnowienie przyrzeczeń Chrztu Św.

W Niedzielę  rano adoracja przy pustym Grobie od godz. 5.30.   Procesja rezurekcyjna i Msza Św. Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Pozostałe Msze Św. w kościele Chrystusa Króla o 10.00, 11.30. i o 18.00. W Mierzęcinie procesja rezurekcyjna o godz. 8.30. Msze Św. w Słonowie i Chomętowie jak w każdą niedzielę.

Ks. Arkadiusz serdecznie zaprasza ministrantów, szafarzy, starszych ministrantów oraz kandydatów na ministranta na zbiórkę przed Triduum Paschalnym, która odbędzie się w Wielki Piątek po Drodze Krzyżowej. Obecność obowiązkowa. Zachęcamy też nowych mężczyzn, młodzieńców, chłopców do Służby Ołtarza w naszych świątyniach – w Dobiegniewie i w kościołach w Słonowie, Mierzęcinie i Chomętowie.

Dzisiaj, przeżywamy rekolekcje święte i wspieramy Ojców Misjonarzy. O ofiarę na „cicha tacę” tym razem poprosimy w Niedzielę Bożego Miłosierdzia – 24 kwietnia. Wszystkich naszych Ofiarodawców i Dobroczyńców zawierzamy św. Józefowi.

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji Caritas. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny w cenie 20 zł – przy ołtarzu Matki Bożej Woldenberskiej. Zachęcamy też do nabycia i czytania  „Niedzieli” w której Ostatnie dni Pana Jezusa”, „Jakiego księdza potrzebują ludzie” oraz dodatek „ABC wiary”. W „Gościu” kolejna płyta Biblia Audio”, „Wielki Tydzień z Chrystusem” oraz o spowiedzi – czy jest naprawdę niechcianym sakramentem?.

Wszystkich Parafian i ten święty czas w liturgii Kościoła  zawierzamy św. Józefowi – naszemu Patronowi. Za dzieci i młodzież prosimy  św. Stanisława Kostkę – Patrona Polski i młodzieży. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

09 kwietnia 2022