Ogłoszenia parafialne 10.01.2021

Dobiegniew, 10.01.2021 r. - Święto Chrztu Pańskiego

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy  w czwartek od godz.17.00

* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czasie Adoracji. Można też zawsze poprosić kapłana.

Od 5 stycznia według wyznaczonych ulic w Dobiegniewie i Miejscowościach należących do naszej Parafii zapraszamy przedstawicieli z każdej rodziny oraz osoby samotne, na Mszę Św. wieczorną o godz. 18.00 albo poranną o godz. 7.30 w wyznaczonym dniu kolędowym albo w dowolnym czasie.  Wykaz  ulic i dni kolędy znajdziemy w gablotce i na stronie:  www.parafiadobiegniew.pl

Każda Msza Św. w Dobiegniewie i w kościołach Filialnych, w  tym czasie będzie zakończona modlitwą i uroczystym błogosławieństwem kolędowym obecnych na liturgii oraz wszystkich mieszkańców z wyznaczonych ulic Dobiegniewa czy innych miejscowości naszej parafii. Po każdej Mszy Św. również poświęcenie wody i soli przyniesionych we własnych naczyniach.

W tym tygodniu, w poszczególne dni, modlimy się za parafian i wszystkich mieszkańców z ulic:

Poniedziałek 11.01 od godz. 18.00 do 21.00 ul. Norwida, ul. Wiśniowa, ul. Dąbrowskiego, ul. Polna

Wtorek  12.01. – od godz. 18.00 do 21.00 ul. Leśna, ul. Krótka, ul. Nowomłyńska, Lubiewko i Ostrowiec

Środa  13.01 - od godz. 18.00 do 21.00  Chomętowo (zapraszamy na Mszę Św.)

Czwartek 14.01 – od godz. 18.00 do 21.00 ul. Staszica i Jedności  Robotniczej

Piątek 15.01 – od godz. 18.00 do 21.00 Ługi i Niwy

Sobota 16.01 - od godz. 18.00 do 21.00  Mierzęcin i ul. Mierzęcińska (zapraszamy na Mszę Św. we wtorek)

W tygodniu na Mszy Św. wieczornej  będzie zbierana ofiara na tacę, można będzie w tym czasie złożyć kopertę z informacją o odbytej modlitwie kolędowej. Prosimy o podanie danych adresowych. Bóg zapłać też za tradycyjną ofiarę kolędową na potrzeby naszej parafii i diecezji. Osobę, która przekazała „kopertę kolędową” prosimy o zabranie do domu książki o św. Józefie, która jest przy ołtarzy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to swoisty „obrazek kolędowy” dla Rodzin, które w tym szczególnym roku przez modlitwę w domach i mieszkaniach zaprosili Świętą Rodzinę do siebie. Bardzo zachęcamy do przeczytania i głębszego poznania tajemnicy św. Józefa. (w kościołach filialnych w przyszłą niedzielę)

Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy też naszym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu naszych kościołów.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – „Św. Józef wychodzi z cienia” oraz  rozmowa z o. Leonem Knabitem o Łasce Bożej. W „Niedzieli”(cena 6 zł) – Nawróceni – dla Chrystusa odmienili swoje życie oraz „Cena wiary” – wstrząsająca historia Józefa wcześniej Mochammeda . W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.

Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo dla Wszystkich Parafian i Gości.

www.parafiadobiegniew.pl

10 stycznia 2021