transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 09.10.2022 r.

 • * W przyszłą niedzielę, 16 października, rocznica wyboru św. Jana Pawła II - w 1978 roku.

  * Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

  * Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50

  * Litania a do św. Józefa, patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.

  * We wtorek św. Łukasza Ewangelisty – Patrona pracowników Służby Zdrowia.

  * W czwartek 13 października Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy Św. procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej

  * W piątek - Dzień Edukacji - pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach i wychowawcach.

  * W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia

  * Nabożeństwo Różańcowe w październiku codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy Wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież. Prosimy też o Różaniec naszych chorych. Przypominamy, że możemy łączyć się w modlitwie korzystając z kamery w kościele Chrystusa Króla.

  * Zbliża się listopad – szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych „wypominkami”.

   

  Decyzją Parafialnej Rady do spraw Duszpasterskich od jutra poranna Msza Św. w tygodniu w kościele pw. Chrystusa Króla będzie odprawiana o godz. 7.00. Prosimy o przekazanie tej informacji i uwzględnienie zmiany godziny zamówionych wcześniej Mszy Świętych – z godziny 7.30 na godzinę 7.00 W najbliższym czasie planujemy też podobne spotkania Parafian z kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Prosimy też Wszystkich Parafian mieszkających w miejscowościach gdzie nie ma kościołów o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami, abyśmy jak najlepiej służyli Bogu i ludziom w naszej parafii św. Józefa, którego w trudnych czasach prosimy o pomoc i opiekę.

   

  Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców  planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Dziękujemy też za troskę o teren wokół naszych kościołów oraz przydrożnych krzyży i kaplic.

   

  Wielu naszych parafian z wielkim pożytkiem i satysfakcją odprawia indywidualne rekolekcje „Oddanie 33”. Przypominamy, że każdy i w każdym momencie, może rozpocząć te rekolekcje. Skorzystajmy z tej łaski i pomóżmy innym skorzystać. Książki z rekolekcjami są jeszcze dostępne w zakrystii. Niektórzy parafianie rozważanie rekolekcyjne odprawiają w czasie czwartkowej adoracji.

   

  Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” (10 zł) między innymi artykuł - „Siła Różańca”, o cudach w Medjugorie o australijskim ewangelizatorze „Bez rąk, bez nóg, bez narzekania” oraz o oczernianych kapłanach. W ”Gościu” (cena 8 zł) „Komu przeszkadza religia w szkole?” oraz „Wnuku Soboru pytają: dlaczego nie zwołano jeszcze Soboru Watykańskiego III?” W katolickiej prasie zawsze znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

   

 • Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

08 października 2022

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11