Ogłoszenia parafialne 09.05.2021 r.

* Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy.
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę na zakończenie „Majowego”
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* W czwartek  Nabożeństwo Fatimskie. Wystawienie Najśw. Sakramentu o 17.00 jak w każdy czwartek.
 Litania Loretańska recytowana o godz. 17.30, Różaniec, Eucharystia, procesja z Figurą Matki Bożej i Apel.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W piątek po Mszy Św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Prosimy Parafian o uczestniczenie we Mszy Św. również w tygodniu.

Troszczmy się bardzo o pacierz rano i wieczorem, modlitwę z bliskimi w domu, zwłaszcza z współmałżonkiem, seniorami oraz z dziećmi i młodzieżą. Św. Józefie, módl się za nami!

Korzystajmy też z transmisji online Mszy Świętych, Nabożeństw Majowych, Adoracji i Nowenny.
link na stronie: www.parafiadobiegniew.pl

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Naszych Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.
Dziękujemy bardzo Wszystkim, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz
wpłacają na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255
Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Poświęcenie książeczek, medalików i świec dla Dzieci Pierwszokomunijnych w najbliższe soboty o godz. 11.30 – klasa 3 A - 15 maja, klasa 3 B – 22 maja, klasa 3C – 29 maja

Od 4 maja w każdym spotkaniu wiernych w kościele może być obecny jeden parafianin na 15 m2 powierzchni kościoła. W kościele pw. Chrystusa Króla może uczestniczyć w modlitwie na każdej Mszy Św. w niedzielę i w tygodniu 60  wiernych - w kościele pw. św. Józefa – 12 osób, w Mierzęcinie - 15 osób, w Chomętowie -
 12 osób, w  Słonowie - 17 osób.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w numerze specjalnym „Niedzieli” między innymi „Fatima od nowa” oraz o chirurgu, który uratował życie Jana Pawła II oraz o szczególnej modlitwie o urodzaje
– o tak zwanych „Dniach Krzyżowych”. W „Gościu”- „Starość nie jest chorobą a seniorzy nie są ciężarem...”, o Diecezjalnej Pielgrzymce Służby Liturgicznej Ołtarza oraz dołączony aktualny tekst Litanii Loretańskiej. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Bardzo zachęcamy, by przekazywać przeczytaną prasę katolicką sąsiadom i znajomym.

Najlepsze życzenia składamy Wszystkim Parafianom, mieszkańcom Miasta i Gminy Dobiegniew, Mieszkańcom i Pracownikom Domu Pomocy Społecznej oraz wszystkim jubilatom i solenizantom tego
tygodnia.

Modlitwa z naszym Biskupem: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym
kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów …