Ogłoszenia parafialne 09.04.2023 r.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Taca przeznaczona jest na KUL i uczelnie katolickie.

Za tydzień II Niedziela Wielkanocna czyli  Miłosierdzia Bożego.

W tygodniu Msze Święte o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

Po wieczornej Mszy Św. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. O 15.00, w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na Caritas naszej diecezji.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego i pięknego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego.

Dziękujemy bardzo  Parafiankom i Parafianom za zaprojektowanie i przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu w kościele pw. Chrystusa Króla. Bóg zapłać wszystkim, którzy porządkowali nasze świątynie i dekorowali  wszystkie nasze kościoły  filialne oraz  kościół pw. św. Józefa. Księdzu Arkadiuszowi dziękujemy za przewodniczenie Liturgii Świętej Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Bóg zapłać Księdzu Gerardowi za modlitwę i za posługę w kościele św. Józefa. Dziękujemy bardzo Zakrystianom, Szafarzom Komunii Św. Lektorom, Kantorom, Ministrantom, czytającym Boże Słowo oraz  wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu naszych świątyń na Zmartwychwstanie Pańskie. Dziękujemy za ofiarowane kwiaty i świąteczny wystrój wszystkich naszych kościołów. Bóg zapłać za duchowy i materialny dar ołtarza ofiarowany w Wielki Czwartek. Serdeczne dziękujemy za życzenia  oraz  modlitwę za kapłanów i o nowe powołania. Bardzo dziękujemy  też Pani Joannie Nowak i naszemu Chórowi za śpiew i oprawę muzyczną w czasie liturgii. Bóg zapłać  wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty i dekorację Ołtarza, Bożego Grobu i Ciemnicy. Dziękujemy bardzo naszym Strażakom z Dobiegniewa i Mierzęcina zwłaszcza dziewczętom w mundurach, wszystkim, którzy pełnili straż przy Chrystusie w Bożym Grobie oraz przy baldachimie w czasie procesji Rezurekcyjnej. Bóg zapłać Wam drodzy Parafianie, którzy z wiarą uczestniczyliście w tych dniach w adoracji Najświętszego Sakramentu i w liturgii dając świadectwo miłości do Boga, Kościoła i naszej Parafii. Wszystkich, którzy nie mogli być na adoracji  z poszczególnych miejscowości i ulic zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00  w kościele Chrystusa Króla.

Wszystkich  parafian chorych, zawierzamy Matce Bożej i św. Józefowi. Prosimy też Zmartwychwstałego Pana, aby  w tych dniach - nam wszystkim - dał łaskę radosnego spotkania z Nim na modlitwie w domu, w Eucharystii czy w konfesjonale.

Serdecznie dziękujemy też wszystkim naszym Gościom za wspólne świętowanie. Pozdrawiamy Was, polecamy się Waszej pamięci i zapewniamy o modlitwie.

W przeszłą niedzielę bardzo prosimy o ofiarę na „cichą  tacę” przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali też ofiary indywidualnie oraz wpłacili na konto parafialne. Bóg zapłać!

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” opisy spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym oraz dodatkowe 16 stron na Wielkanoc.  W „Niedzieli” dokładna data i naukowe dowody zmartwychwstania Chrystusa. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

Módlmy się w za nasze rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Dzielmy się naszą radością i głośmy Wszystkim, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał!  Alleluja!

08 kwietnia 2023