Ogłoszenia parafialne 08.10.2023 r.

Szczególnie w Miesiącu Różańca Świętego spełnijmy prośbę Matki Bożej. „Odmawiajcie codziennie Różaniec” - w naszych domach, w kościołach, przy krzyżach i kaplicach. Wszędzie możemy modlić się z Matką Bożą.

* W kościele Chrystusa Króla Nabożeństwo Różańcowe w październiki o godz. 17.30.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Maszą Świętą oraz w czwartki w czasie czwartkowej adoracji.

* W piątek Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Św. procesja z figurą Matki Bożej

* W sobotę Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach, wychowawcach i rodzicach.

W sobotę odbyła się piesza pielgrzymka z kościoła pw. Chrystusa Króla do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Słonowie. Dziękujemy „Akcji Katolickiej” za tak piękną inicjatywę i wszystkim Pielgrzymom.

Dzisiaj zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia.”

Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca bardzo prosimy o szczególną modlitwę w intencji naszej parafii oraz o ofiarę na tzw. „cichą tacę”.

Wszystkich Ofiarodawców, nasze zobowiązania i planowane prace zawierzamy św. Józefowi.

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i Gościom oraz innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne: 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.

Informujemy wszystkich parafian, że w sobotę 14.10.2002 r. o godz. 16.00 w Chomętowie rozpoczynamy w naszej parafii Wizytację Kanoniczną ks. Biskupa Pawła Sochy. Szczegółowy plan wizytacji jest w gablotce oraz na internetowej stronie parafialne www.parafiadobiegniew.pl

Bardzo prosimy o przekazanie informacji o Wizytacji Kanonicznej i zaproszenie Wszystkich Parafian.. Już dzisiaj zacznijmy przygotowania do spotkania i wspólnej modlitwy z naszym Biskupem. Bardzo prosimy wszystkich parafian o obecność na modlitwie i zaplanowanych spotkaniach z ks. Biskupem Pawłem. Prosimy bardzo o godne przygotowanie naszych świątyń i  terenu wokół  kościołów filialnych. Zatroszczmy się też o uporządkowanie i przystrojenie 5 krzyżów misyjnych, przy naszych kościołach, oraz pamiętajmy - nie tylko dzisiaj - o 19 krzyżach postawionych na terenie naszej parafii - oraz o 3 przydrożnych kapliczkach.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) – O Synodzie – „Duch czuwa nad Synodem” oraz „Okuliści alarmują – dzieci coraz gorzej widzą.” W „Niedzieli” (cena 10 zł) – o Różańcu – „Różaniec to medytacja a nie monotonia” oraz „Bardzo ważny Synod.”

W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

07 października 2023