transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 08.08.2021 r.

 

* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Prosimy bardzo o modlitwę za parafię.

* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.

* Zawsze można poprosić kapłana o Sakramenty dla naszych Chorych - najlepiej po Mszy Św. w zakrystii

* W najbliższą sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego - Patrona Ruchu Trzeźwości w Polsce.

* W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po Mszach Św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

* W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek  na KUL i Uczelnie Katolickie

Sierpień to czas pielgrzymek oraz miesiąc podejmowania abstynencji i szczególnej modlitwy o trzeźwość. Na ołtarzu  Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Wpisując do księgi nasze postanowienia, chcemy Matce Bożej powierzyć siebie i naszych bliskich za których się modlimy.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców, Wykonawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.W ostatnich dniach zainstalowano witraże w kościele w Słonowie oraz zdemontowano kolejny witraż w prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają. 

Dziękujemy bardzo naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

W przyszłą niedzielę 15 sierpnia, o godz. 12.30 (po Mszy Św. o godz. 11.30), w kościele pw. Chrystusa Króla, wystąpi Chór Kameralny „Collegium Musicum”, który został założony w 1994 r. przez wykładowców, pracowników i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Chór wykonuje muzykę na profesjonalnym poziomie, nawiązującym do średniowiecznej tradycji collegium musicum. Serdecznie zapraszamy. 

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – „Kaznodzieje 2021 r – jak jasno i skutecznie tłumaczyć to co niepojęte.” oraz „Cud we wnętrzu kościoła – św. Dominik wskrzesza młodzieńca”. W „Niedzieli” (cena 6 zł) – O pielgrzymowaniu -„Do Matki biegną, jadą, idą…”  oraz rozmowa z Czesławem Langiem”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości.

Modlitwa z naszymi  Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy… 

07 sierpnia 2021

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11