Ogłoszenia parafialne 08.05.2022 r.

* Rozpoczynamy Światowy Tydzień Modlitw o Powołania – pamiętajmy w naszej osobistej modlitwie.
* Zapraszamy na nabożeństwo majowe w kościele pw. Chrystusa Króla - codziennie o godz. 17.30
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50
* W piatek13.05. Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 Majowe, Różaniec, Msza Św. i procesja.
* Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII oraz II i III szkoły średniej - w piątek 13 maja po Mszy Św. wieczornej w kościele pw. Chrystusa Króla.

W Dobiegniewie Eucharystia każdego dnia o godz. 7.30 i wieczorem o godz.18.00. W kościołach filialnych w niedzielę Msze Św. w Mierzęcinie o godz. 8.30, w Chomętowie o godz. 10.00 i w Słonowie o godz. 12.00. W tygodniu Msze Św. o godz. 19.00 – we wtorek w Mierzęcinie, w środę w Chomętowie i w czwartek w Słonowie.

W tym miesiącu w przyszłą niedzielę 15 maja, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”.

Wielkie Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, na prace remontowe i konserwatorskie.

Dziękujemy bardzo Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Wszystkich naszych Ofiarodawców i ich Rodziny zawierzamy opiece św. Józefa.
Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu naszych świątyń i terenu wokół kościołów.  Naszych Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

W przyszłą niedzielę 15 maja odbędzie się promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Jej książka „Uczcie się kochać” jest poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży, pełnym przykładów z życia. Kosztuje 25 zł. Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„Czy wiara chroni przed lękiem?”, „Pierwsza spowiedź dziecka” oraz „Maryja
przestrzega”. W ”Gościu” (cena 8 zł).”Czy grozi nam głód?”, „Kiedy duszpasterz jest dobrym pasterzem?” i Biblia Audio CD7 – Księgi Mądrościowe cz.1. Jest jeszcze „Miłujcie się” w cenie 8 zł. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i
naszej diecezji.

Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji… od powietrza, głodu, ognia i wojny -wybaw nas Panie!

07 maja 2022