Ogłoszenia parafialne 08.01.2023 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.

* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w czwartek od godz.17.00

* Okazja do spowiedzi w czwartki w czasie Adoracji.

Módlmy się dla siebie i bliskich o łaskę dobrego, duchowego przeżycia roku 2023.

Prośmy dla nas wszystkich o łaskę pojednanie się z Bogiem i ludźmi, o wierne uczestnictwo we Mszy Świętej w niedziele i święta, w adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki o godz. 17.00 oraz w o obfite błogosławieństwo i modlitwę kolędową w naszych domach, mieszkaniach i miejscach pracy.

Od poniedziałku rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Plan na ten tydzień znajduje się w gablotce przy wyjściu z kościoła i na parafialnej stronie internetowej. Ze względu na przyjęty ścisły harmonogram, kolęda odbędzie się wyłącznie u osób i rodzin, które złożyły „zaproszenie” od grudnia do 6 stycznia bieżącego roku.

Osoby, które nie zdążyły złożyć „zaproszenia” w tym czasie, mogą zgłosić „kolędę uzupełniającą” wypełniając ten sam formularz deklaracji z numerem telefonu. Termin uzupełniający będzie podany.

W czasie wizyty kolędowej w każdym domu zostawimy folder poświęcony Najświętszej Eucharystii. Już dzisiaj bardzo zachęcamy do duchowej lektury i modlitwy.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi  naszemu Patronowi. Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Obecnie przygotowujemy projekty wymaganego zabezpieczenia przeciw pożarowego we wnętrzu kościoła

pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają nam w przygotowaniu dokumentacji i wykonawcom. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim naszym Ofiarodawcom.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. Jak zwykle w „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy wiele ciekawych artykułów o Kościele, świecie i Ojczyźnie i naszej diecezji.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

07 stycznia 2023